Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Informace > Hlášení rozhlasu

Hlášení rozhlasu


Archiv 2016 - 03/2019

Hlášení rozhlasu 16. 2. 2021

 1. Vážení občané, v souvislosti s prodloužením nouzového stavu budeme poplatky v hotovosti vybírat na OÚ až po skončení tohoto nouzového stavu. Kdo máte zájem uhradit již nyní můžete platit bezhotovostně na účet obce. Bližší informace jsou na webových stránkách obce.
 2. Knihovnice paní Jana Hrbáčková oznamuje čtenářům, že od pondělí 1. 2. 2021 je knihovna otevřena formou výdejního okénka za dodržení nařízených hygienických opatření. Otevírací doba zůstává stejná.
 3. Organizátoři Petice proti odpůrcům dostavby dálnice D 1 oznamují, že podpisová akce je prodloužena do 31. 3. 2021. Jedná se o úsek mezi Přerovem a Říkovicemi v délce 10 km. Kdo jste se ještě nepodepsali a  máte zájem podpořit dostavbu, naleznete podpisové archy jak v prodejně potravin, tak také na obecním úřadě, stejně jako v loňském roce.
 4. Vedení hradu Helfštýn hledá od sezóny 2021 (s nástupem 1. 4. 2021) pracovníka na pozici průvodce/kyně, a to na plný pracovní úvazek. Více informací o pozici je uvedeno na webových stránkách Helfštýna..

 


Publikováno 16. 2. 2021 16:47

Hlášení rozhlasu 28. 1. 2021

 1. Knihovnice paní Mgr. Jana Hrbáčková oznamuje čtenářům, že od pondělí 1. 2. 2021 bude knihovna otevřena formou výdejního okénka za dodržení nařízených hygienických opatření. Otevírací doba zůstává stejná.
 2. Vážení občané, v letošním roce proběhla v naší obci Tříkrálová sbírka netradičním způsobem, měli jsme umístěny dvě pokladničky, jedna  v prodejně potravin a druhá na obecním úřadě. Naši občané darovali na charitativní účely nádherných 7 367 Kč a dovolte mi, abych touto cestou poděkovala všem, kteří přispěli. Ještě jednou děkuji.
 3. Organizátoři Petice proti odpůrcům dostavby dálnice D 1 oznamují, že podpisová akce je prodloužena do 31. 3. 2021. Jedná se o úsek mezi Přerovem a Říkovicemi v délce 10,1 km. Kdo máte zájem podpořit dostavbu, naleznete podpisové archy jak v prodejně potravin, tak také na obecním úřadě, stejně jako v loňském roce.

Publikováno 28. 1. 2021 16:23

Hlášení rozhlasu 25. 1. 2021

 1. Pojízdná prodejna Rosnička oznamuje občanům, že do naší obce přijede se svojí prodejnou ve středu 27. ledna 2021 v 15.15 hodin na obvyklé místo s tradičním sortimentem.
 2. Vážení občané, v minulém roce se na naši obec obrátili členové Sdružení pro rozvoj dopravní infrastruktury z Přerova, zastoupené Ing. Žádníkem a Ing. Lajtochem se žádostí o informování občanů o možnosti podpořit svými podpisy Petici za dostavbu dálnice D 1 Říkovice – Přerov. Jedná se o úsek v délce 10,1 km. Tato akce byla do konce roku 2020 a nyní se prodlužuje do 31. 2021. Kdo máte zájem podpořit dostavbu naleznete podpisové archy jak v prodejně potravin, tak také na obecním úřadě, tak jako v loňském roce.

Publikováno 25. 1. 2021 16:20

Hlášení rozhlasu 13. 1. 2021

Dobré odpoledne, věnujte prosím pozornost hlášení obecního rozhlasu.

 1. Vážení občané, jak je Vám všem známo z důvodu pandemie nebudou tříkráloví koledníci obcházet obec. V letošním roce se tříkrálová sbírka uskuteční jinými způsoby. Ti z Vás, kteří chtějí přispět mohou zaslat finanční dar na účet nebo poslat dárcovskou SMS. Zároveň s těmito možnostmi můžete také přispět do zapečetěných pokladniček na OÚ nebo v prodejně potravin. Bližší informace naleznete na webových stránkách obce nebo v obecní vývěsce. Sbírka bude probíhat do 24. 1. 2021.
 2. Knihovna Hradčany oznamuje svým čtenářům, že z důvodu pandemie bude do odvolání uzavřena.
 3. Topenářský servis a společenství kominíků a topenářů Malá Morávka nabízí své služby v naší obci 15. ledna 2021. Bližší informace naleznete na webových stránkách obce a v obecní vývěsce.
 4. V souvislosti s dalším prodloužením nouzového stavu přistoupil Olomoucký kraj, stejně jako na podzim, k dočasnému omezení některých autobusových linek. Ty od středy 13. 1. 2021 přejdou do prázdninového režimu, přičemž nebudou vypravovány některé školní a posilové spoje. Bližší informace naleznete ve vyhledávačích na  CZ nebo IDOS.CZ, popřípadě na infolince 588 88 77 88.
 5. Myslivecké sdružení Dřevohostice oznamuje, že dne 16. 1. 2021 v době od 8.00 do 16.00 proběhne v Dřevohostickém lese naháňka na divoká prasata.
 6. Tímto oznamujeme občanům, že firma SUEZ bude v roce 2021 provádět svoz komunálního odpadu každé pondělí v lichém týdnu. Nejbližší svoz proběhne v pondělí 18. ledna 2021.

Publikováno 14. 1. 2021 8:00

Hlášení rozhlasu 6. 1. 2021

 1. Vážení občané, jak je Vám všem známo z důvodu pandemie nebudou tříkráloví koledníci obcházet obec. V letošním roce se tříkrálová sbírka uskuteční jinými způsoby. Ti z Vás, kteří chtějí přispět mohou zaslat finanční dar na účet nebo poslat dárcovskou SMS. Zároveň s těmito možnostmi můžete také přispět do zapečetěných pokladniček na OÚ nebo v prodejně potravin. Bližší informace naleznete na webových stránkách obce nebo v obecní vývěsce. Sbírka bude probíhat do 24. 1. 2021.
 2. Knihovna Hradčany oznamuje svým čtenářům, že z důvodu pandemie bude do odvolání uzavřena.
 3. Farnost Pavlovice oznamuje, že do odvolání jsou zrušeny všechny bohoslužby v kostele sv. Jiljí v Pavlovicích. Ke svatému přijímání můžete přistoupit v hradčanské kapli v neděli 10. ledna 2021 v 9.30 hodin.
 4. Topenářský servis a společenství kominíků a topenářů Malá Morávka nabízí své služby v naší obci 15. ledna 2021. Bližší informace naleznete na webových stránkách obce a v obecní vývěsce.

Publikováno 6. 1. 2021 16:33

Hlášení rozhlasu 23. 12. 2020

 1. Děkuji všem milovníkům zvířat v naší obci, kteří přispěli svými dary zvířátkům v přerovském útulku, včera jsme vše odvezli. Děkuji.
 2. Obracím se na Vás, vážení občané, abyste nevozili sklo do kontejnerů, máme je plné. I přes objednání zaúřadoval lidský faktor a řidiči nás prostě vynechali, takže prosím o pochopení, ponechejte si sklo doma. Odvoz bude 6. 1. 2021.
 3. Obvodní lékař MUDr. Kremzer oznamuje, že ordinace v Pavlovicích bude konce roku uzavřena. Akutní případy ošetři MUDr. Skřivánková v Prosenicích po předchozí telefonické domluvě. Přesné informace najdete na webových stránkách obce nebo v obecní vývěsce.
 4. Páter Mgr. Zdeněk Mlčoch, kněz naší farnosti oznamuje, že všechny bohoslužby jsou z důvodu karantény zrušeny. Můžete navštívit jesličky v pavlovickém kostele, popřípadě se jít soukromě pomodlit. Hodiny, kdy bude kostel otevřený, najdete na webových stránkách obce a také v obecní vývěsce.
 5. Vzhledem k tomu, že se bude v době sváteční hodně vařit, ještě opět prosím a připomínám, abyste nevylévali tuk do dřezů, ale do PET lahví.. Děkuji.
 6. Vážení občané, závěrem mého hlášení mi dovolte, abych Vám alespoň touto cestou poděkovala za celoroční spolupráci a za Vaše pochopení při probíhajících stavbách v obci, takže ještě jednou děkuji. Zároveň Vám chci popřát klidné vánoční svátky v kruhu svých blízkých, bohužel letos to bude bez společného zpívání na návsi, a do nového roku Vám všem přeju pevné zdraví, přátelství, setkávání se slušnými lidmi, zkrátka všechno dobré. Krásné sváteční dny.

Publikováno 23. 12. 2020 14:52

Hlášení rozhlasu 11. 12. 2020

 1. Výbor klubu seniorů se rozhodl posunout hodnocení vánoční výzdoby na pátek 18. prosince 2020. Komise bude hodnotit výzdobu ze denního světla od 14 do 16 hodin a potom večer od 16 do 18 hodin. Pěti nejlepším budou předány věcné ceny. K odměnám se přidá také obec. Členové hodnotící komise se vánoční soutěže pochopitelně nezúčastní. Předem všem děkuji za výzdobu, aby naše vesnice byla krásnější
 2. Vážení občané, v loňském roce jsme za vybrané dobrovolné vstupné na vánočním koncertu, které činilo necelé tři tisíce korun zakoupili pro útulek v Přerově granule, masové konzervy a další. Útulek pro zatoulaná zvířata Přerov, jehož provozovatelem jsou Technické služby Přerov, se prostřednictvím sociálních sítí a Kabelové televize Přerov obrátil na hodné lidi, aby kočkám a pejskům darovali k Vánocům krmivo na následující rok. Rozhodli jsme se tuto výzvu rozšířit také mezi vás občany Hradčan, kdo by měl zájem se zapojit. Pokud chcete zatoulaným zvířatům pomoci doneste to prosím na obec a zaměstnanci obce vše odvezou pracovníkům útulku. Mimo klasickou psí a kočičí stravu mají z útulku také zájem o stará prostěradla, vyřazené froté ručníky a deky na vystýlání kotců. Bližší informace naleznete na webových stránkách obce. Všem ochotným pomoci němým tvářím patří předem veliké DÍKY

Publikováno 11. 12. 2020 15:41

Hlášení rozhlasu 7. 12. 2020

 1. Vážení občané, v loňském roce jsme za vybrané dobrovolné vstupné na vánočním koncertu, které činilo necelé tři tisíce korun zakoupili pro útulek v Přerově granule, masové konzervy a další. Útulek pro zatoulaná zvířata Přerov, jehož provozovatelem jsou Technické služby Přerov, se prostřednictvím sociálních sítí a Kabelové televize Přerov obrátil na hodné lidi, aby kočkám a pejskům darovali k Vánocům krmivo na následující rok. Rozhodli jsme se tuto výzvu rozšířit také mezi vás občany Hradčan, kdo by měl zájem se zapojit. Pokud chcete zatoulaným zvířatům pomoci doneste to prosím na obec a zaměstnanci obce vše odvezou pracovníkům útulku. Mimo klasickou psí a kočičí stravu mají z útulku také zájem o stará prostěradla, vyřazené froté ručníky a deky na vystýlání kotců. Bližší informace naleznete na webových stránkách obce nebo ve vývěsce. Všem ochotným pomoci němým tvářím patří předem veliké DÍKY!
 2. Pojízdná prodejna ROSNIČKA oznamuje občanům, že do naší obce se svojí prodejnou přijede ve středu  9. 12. 2020 v 15.15 hod na obvyklé místo a bude prodávat sortiment krmiv pro domácí a hospodářská zvířata, drogistické potřeby a základní potraviny.

Publikováno 7. 12. 2020 17:02

Hlášení rozhlasu 3. 12. 2020

 1. Od dnešního 3. 12. 2020 v 17.00 hodin bude otevřena knihovna již s pravidelným provozem.
 2. Do naší obce začne opět  pravidelně dojíždět pojízdné kadeřnické studio a to vždy první sobotu v měsíci, takže nyní přijedou 5. 12. 2020 mezi 14. a 15.00 hodinou. Bližší informace naleznete na plakátovací ploše, ve vývěsce obce a na webových stránkách.
 3. Milé děti, vážení rodiče, v sobotu 5. prosince 2020 po 16.00 hodině přijede do naší obce sv. Mikuláš s andělem a s nimi nás také navštíví čert. Všichni do naší vesnice přijedou kočárem taženým koňmi a budou se projíždět po obci a vy jim můžete zamávat z chodníku, ti méně odvážní je pozdraví z okna. Celá skupina se také trochu projde po vesnici a hradčanské děti do 15-ti let naleznou u svých domů balíčky, které dostanou hodné i ty méně hodné děti, protože Mikuláš s andělem doufají, že trochu méně poslušné se polepší.

Po asi hodinové mikulášské projížďce se můžete v kočáře projet vánočními Hradčanami také vy ostatní.

Na milovníky střílení petardami se obracím s velkou prosbou, v době projížďky prosím nestřílejte petardami, aby se koně neplašili.

      


Publikováno 3. 12. 2020 16:13

Hlášení rozhlasu 25. 11. 2020

 1. Klub seniorů Hradčany oznamuje občanům, že na základě některých dotazů od občanů upřesňují podmínky k účasti v soutěži o nejhezčí venkovní vánoční výzdobu domů a předzahrádek. Hlavními kriterii pro hodnocení bude vkusnost, přiměřenost, barevná vhodnost, samovýroba a celkový dojem. Všechny vyzdobené domy a předzahrádky hodnotící komise v úterý 15. 12. 2020 v podvečer obejde, vyhodnotí a pět nejlepších odmění věcnou cenou. Podrobnosti jsou uvedeny ve skříňce spolku v autobusové čekárně a v aktualitách na webových stránkách obce.
 2. Knihovna Hradčany oznamuje, že tento čtvrtek, tj. zítra 26. 11. 2020 bude mít pro naše čtenáře otevřeno od 17.00 do 19.00 hodin. Půjčení knih bude probíhat formou výdejního okýnka v prostorách chodby obecního úřadu.
 3. Rybářství Tovačov oznamuje, že v pátek 27. 11. 2020 v době od 9.00 do 9.20 hodin bude před Obecním úřadem prodávat živé ryby. V nabídce mají kapry, pstruhy, amury a tolstolobiky.
 4. Vážení občané, vzhledem k situaci s pandemií kovidu nemůžeme v letošním roce pořádat tradiční rozsvěcení vánočního stromu. Abychom vám atmosféru zahájení adventu alespoň trochu přiblížili, vystoupí v sobotu 28. 11. 2020 v 16.45 hodin děti z Hradčan v místním rozhlase a také tak rozsvítíme v 17.00 hodin vánoční strom na návsi odpočítáním do rozhlasu. Pokud se půjdete projít a podívat na rozsvěcení, tak Vás prosím, abyste v době současného nouzového stavu dodržovali nařízení vlády ČR.

Publikováno 25. 11. 2020 16:30


Návštěvnost stránek

311075