Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Informace > Hlášení rozhlasu > Hlášení rozhlasu 27. 3. 2024

Hlášení rozhlasu 27. 3. 2024  

  1. Obec Hradčany pořídila na podzim pro občany obce kompostéry. Kdo z občanů má ještě o kompostér zájem, ať se osobně dostaví na obecní úřad v úředních hodinách k podpisu smlouvy o výpůjčce. 
  1. Upozorňujeme občany, že místní prodejna bude v pátek 29. března a v pondělí 1. dubna uzavřena. 
  1. Ve čtvrtek 4. dubna zveme všechny občany na 1. workschop v rámci auditu familyfriendlycommunity. Setkání se uskuteční v 17:00 hodin v sále obecního úřadu. Obec se zapojila do tohoto projektu Olomouckého kraje na podporu rodin. Chceme s Vámi mluvit a vědět, co je pro Váš život v Hradčanech důležité. Ať už se to týká volnočasových aktivit, vzdělávání či čehokoliv dalšího. Přijďte nám říci, co by se dalo vylepšit či změnit. Zveme srdečně všechny občany od mládeže až po seniory. Drobné občerstvení zajištěno. 
  1. Na plochu vedle obecního úřadu byly po zimě opět přistaveny hnědé kontejnery na bioodpad. svoz nádob s bioodpadem proběhne ve čtvrtek 4. dubna. 
  1. Vážení občané, chtěla bych opětovně apelovat na majitele psů, aby své domácí mazlíčky nenechali volně pobíhat po obci a zajistili svá obydlí tak, aby nedocházelo k opakovaným útěkům psů, a tím k ničení soukromého i obecního majetku. Rovněž žádám majitele venčících psů, aby si s sebou brali na procházky pytlíky na sběr exkrementů po pejscích. Pokud již zapomenete, na 4 místech v obci jsou k dispozici pytlíky pro tyto účely. Majitel psa je povinen tyto exkrementy posbírat a zajistit, aby jeho pes neznečišťoval veřejná prostranství. V případě, že nedojde ke zlepšení situace týkající se volně pobíhajících psů a znečišťování veřejného prostranství, přistoupí obec k řešení těchto přestupků právními předpisy. Tím se rozumí zákon na ochranu zvířat, zákon o provozu na pozemních komunikacích, občanský zákoník a přestupkový zákon, kde pokuty za tyto přestupky je možné uložit až do výše 50.000,-Kč. Prosím, buďme k sobě ohleduplní.

 

 


Návštěvnost stránek

414041