Štítky:

Přátelské posezení místních zahrádkářů

Datum konání: 8. 7. 2017

Místní zahrádkářský spolek zve všechny své členy, ale také jejich rodinné příslušníky a příznivce tohoto spolku, na přátelské posezení u příležitosti 60.výročí založení ČZS, které se uskuteční v sobotu 8.července 2017 od 14 hodin v centru společenského života. Je zajištěno občerstvení všeho druhu a všichni jste srdečně zváni!

Autor: I.Mik Publikováno 1. 7. 2016 18:33

Státní veterinární správa informuje

Datum konání: 7. 7. 2017

Státní veterinární správa informuje o prvním případu výskytu afrického moru prasat, který se objevil u uhynulého divočáka v Želechovicích nad Dřevnicí na Zlínsku. Veterinární opatření, která Státní veterinární správa přijala, směřují k zabránění zavlečení nákazy do chovů domácích prasat. Ochrana chovů prasat spočívá zejména v zajištění biologické bezpečnosti chovatelem. Především je nutné zamezit kontaktu s volně žijícími prasaty (kvalitní oplocení), zabránit přístupu nepovolaných osob do chovů, provádět důkladné čištění, dezinfekci, dezinsekci a deratizaci stájí a jiných prostorů a zařízení, kde jsou zvířata chována. Je nezbytné také zajištění bezpečnosti krmiv (nezkrmování kuchyňských odpadů) a napájení.

Autor: I.Mik Publikováno 28. 6. 2017 22:24

Čerpání dovolené

Datum konání: 3. 7. 2017 - 7. 7. 2017

Tímto sdělujeme občanům, že ve dnech od 3.července do 7.července 2017 čerpá účetní obce řádnou dovolenou.

Autor: I.Mik Publikováno 16. 6. 2016 22:38

Uvítání prázdnin

Datum konání: 1. 7. 2017

V sobotu 1.července 2017 pořádá místní spolek SK Hradčany od 17 hodin na hřišti již tradiční uvítání prázdnin. Občerstvení je zajištěno a jako vždy proběhne fotbalový turnaj vdané versus svobodné ženy.

Autor: I.Mik Publikováno 28. 6. 2017 22:48

Krásné prázdniny

Datum konání: 1. 7. 2017

Starostka obce tímto přeje všem místním dětem a studentům krásné prázdniny plné zážitků a aby si pořádně odpočinuli od školních povinností. A těm, kteří už ze školních lavic vyrostli, přeje krásné a pohodové léto a příjemnou dovolenou :-)

Autor: I.Mik Publikováno 1. 7. 2016 19:01

Velká prázdninová soutěž

Datum konání: 1. 7. 2017

Na období letních prázdnin vyhlásila p.knihovnice již tradičně velkou prázdninovou soutěž. Letos je to pátrací soutěž věnovaná mimo jiné i naší obci. V osmi úkolech si prověříte své znalosti a pozornost, poznáte trošku více naši obec a změříte síly s ostatními soutěžícími. Zúčastnit se mohou všichni bez rozdílu věku. Každý týden bude v knihovně připravený úkol, na jehož splnění máte čas až do 31.srpna. Správné řešení poté vhodíte buď do schránky obecního úřadu nebo odevzdáte osobně v knihovně. Na obálce nesmí chybět vaše jméno a heslo "knihovna". Za správné řešení se vám po celé léto budou sčítat body. Ve čtvrtek 14.září pak budou vyhlášeny výsledky a na vítěze čekají pěkné ceny. Tak hurá do toho!

Autor: I.Mik Publikováno 28. 6. 2016 23:41

Otevírací doba knihovny o letních prázdninách

Datum konání: 1. 7. 2017

Tímto sdělujeme čtenářům a všem návštěvníkům místní knihovny, že ta bude v období letních prázdnin otevřena až do 27.července 2017 v obvyklou dobu a to vždy ve čtvrtek od 17 do 19 hodin a v sobotu od 8 do 10.30 hodin. Od 28. července do 16.srpna bude z důvodu čerpání řádné dovolené p.knihovnice uzavřena. Znovu se otevře ve čtvrtek 17.srpna a bude až do konce prázdnin otevřena v obvyklých dnech.

Autor: I.Mik Publikováno 28. 6. 2016 23:34

6.veřejné zasedání zastupitelstva obce

Datum konání: 29. 6. 2017

Ve čtvrtek 29.června 2017 se od 19 hodin koná v sále obecního úřadu 6.veřejné zasedání zastupitelstva obce.

Autor: I.Mik Publikováno 28. 6. 2017 22:27

Zájezd na Slovensko

Datum konání: 24. 6. 2017

Sportovci z obce Donovaly ze Slovenké republiky pozvali hráče SK Hradčany na turnaj v minikopané. Vzhledem ke vzdálenosti obce Donovaly obec objednala na tento turnaj autobus, který sportovci zaplnili asi jen z poloviny. Zbylá místa bychom chtěli nabídnout ostatním občanům, kteří by se chtěli zúčastnit tohoto zájezdu. Ti účastníci zájezdu, kteří nebudou mít zájem sledovat utkání, mohou navštívit některou z pamětihodností v okolí Donovalů, kam je zaveze objednaný autobus. Zájemci o tento výlet se mohou přihlásit v prodejně potravin.

fotbalista.png

Autor: I.Mik Publikováno 25. 5. 2017 0:56

Pohoda na vodě

Datum konání: 24. 6. 2017

Manželé Sloukovi pořádají v sobotu 24.června 2017 sjezd řeky Moravy nad Litovelským Pomoravím z Postřelmova do Třeštiny. Úsek měří 20 km, na vodě se stráví asi 5 hodin a k tomu hodina na oběd u Keprtů v Leštině. Trasa je vhodná i pro úplné začátečníky. Kánoe pro 2 osoby budou zapůjčeny od p.Milana Kapouna z loděnice Přerov. Sraz účastníků bude právě u loděnice v 8 hodin, kde proběhne nakládání lodí, pádel a vesel. Nejprve bude přejezd do cíle, kde se nechá jedno/dvě auta a poté přejezd na start. Na lodích se bude vyjíždět zhruba v 10 hodin směr cíl, odkud jedou řidiči zpět na start pro svá auta. Odjezd domů je plánován na 17.hodinu. Půjčovné za loď, pádla, barel, vesta bude asi 300,-/loď a 2 lidi. Doprava na místo bude vlastní. S sebou: plavky, šusťáky, funkční triko, zavazovací boty do lodě - ne pantofle, kšiltovku, sluneční brýle, opalovací krém, svačinu, pití, cukrátko, provázek na přivázání lahve s pitím k lodi, igelitové pytle na zabalení zbylých věcí a dokladů do lodního sudu, věci na převlečení. Zájemci se mohou hlásit u manželů Sloukových do 28.května 2017 na čísle 728 435 936 (Hanka) nebo 774 400 190 (Oťa).

kanoe.gif

Autor: I.Mik Publikováno 25. 5. 2017 0:49