Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Dění v obci > Aktuality > Informace - fotovoltaika

Informace - fotovoltaikaDatum konání:
29.5.2023
Datum ukončení:
30.6.2023

Ministerstvo průmyslu a obchodu představuje informační služby, které poskytuje v oblasti energetiky. Česká energetika prochází velkými změnami a cílem MPO je veřejnost na tyto změny co nejlépe připravit. Proto máme připraveny pro občany následující výstupy:

Provozujeme síť odborných energetických poraden EKIS, která poskytuje zdarma poradenství ohledně energetických řešení v domácnostech, firmách i veřejných budovách. Naši experti poradí s výběrem úsporného osvětlení, správným vytápěním, plánováním rekonstrukce a s velkými projekty energeticky úsporných staveb. Můžou také pomoci s dotacemi či s návrhem energetických opatření pro rodinné a bytové domy. Rady expertů jsou na míru, zdarma a nově mohou tito experti navštěvovat po domluvě konkrétní obce a tyto rady tak poskytovat po celé republice.

Dále Vám předáváme desatero proti nekalým praktikám při nákupu fotovoltaiky, které jsme vypracovali ve spolupráci s Českou obchodní inspekcí, Cechem Akumulace a Fotovoltaiky a Komorou obnovitelných zdrojů energie. Cílem desatera je pomoci Vám se lépe rozhodnout při výběru dodavatele fotovoltaiky a chránit Vás před nekalými praktikami některých prodejců. Rádi Vám toto desatero poskytneme, abyste ho dali k dispozici Vašim občanům.

Na závěr bychom rádi upozornili na možnost využít tuto celostátní informační linku 1212, ke které se můžete obrátit každý všední den. Na webové stránce spravovanou naším ministerstvem na adrese www.energiezamene.cz naleznete přehled podpory státu v rámci energeticky úsporných opatření a dotačních programů pro domácnosti, podniky i veřejný sektor. Zahrnuje například i dotace na rekonstrukci veřejného osvětlení v obcích.


Návštěvnost stránek

414544