Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Dění v obci > Akce archiv > Akce 2023 > 5. JUBILEJNÍ ROČNÍK SLIVKOŠTU „HRADČANSKÁ SKLINEČKA“

5. JUBILEJNÍ ROČNÍK SLIVKOŠTU „HRADČANSKÁ SKLINEČKA“Datum konání:
25.3.2023

V sobotu 25. března 2023 v Hradčanech uspořádal místní Klub seniorů už 5. ročník Slivkoštu s názvem „Hradčanská Sklinečka“. Do místní hospody přinesli pěstitelé celkem 42 vzorků výborných pálenek, takže 9 členná hodnotící komise měla docela pernou práci. Nakonec však zavládla všeobecná shoda, že vítězem královské kategorie „švestka“ se stal Ing. Petr Neděla z Dřevohostic a v kategorii ostatní ovocné destiláty to byl domácí pěstitel Vojtěch Horák s vynikající meruňkou.

Je nutné dodat, že bodové rozdíly byly minimální a tato soutěž je a bude vždy závislá pouze na subjektivním hodnocení komisařů. Tak nějak to hodnotil předseda poroty Zdeněk Krutil z Dřevohostic, který přinesl a nalil také úvodní tzv. srovnávací vzorek a celé hodnocení úspěšně řídil.
Po slavnostním vyhodnocení následovala tombola, která přinesla do sálu hodně veselí. Pěkně zahrála i malá kapela Karla Šimoníka.
Poděkování patří všem, kteří se o tuto pěknou akci organizačně postarali, zejména Fanynce Stokláskové, Janě Nevtípilové a Majce Hradilové za napečení výborného cukroví ale
i všem ostatním seniorům, kteří se na akci podíleli.


Návštěvnost stránek

405409