Úvod > Dění v obci > Akce archiv > Akce 2022 > Z činnosti SDH v 1.pololetí

Z činnosti SDH v 1.pololetí

1.7.2022

Ve spolupráci s nedalekou vesnicí Bochoř měli naši hasiči možnost zúčastnit se každoročního HASPA. Jednotka byla vyslána k fingovanému požáru automobilu. Bylo to jakýmsi pomyslným vyvrcholením dosti nabitého programu. Krom naší jednotky se totiž lidé mohli zabavit prohlídkou vrtulníku Mi–17, ukázkou psovodů, policejního auta Škoda Kodiaq nebo Škoda Scala. K vidění ovšem byla hlavně hasičská technika, a to od drážních hasičů z Přerova, HZS Přerov, JSDH Bochoř a samozřejmě i naší cisterny. Jako každý rok se naši hasiči také rozhodli opět přiložit ruku k dílu a pomoci při zajišťování dopravy při cyklistickém závodu Mamut tour. Dohled jsme drželi nad třemi stovkami cyklistů a bez větších problémů se většina z nich dopravila do cíle. V plné síle se již tradičně předvedla zatáčka ze směru od Pavlovic k obchodu. Tento rok jsme se naštěstí obešli bez sanitky a cyklista neutrpěl, krom pár odřenin, žádná viditelná zranění a pokračoval dále v závodu. Trasa vedla jako vždy i přes další obce našeho okresu, a tak některé týmy našich kolegů měly na starost třeba zákeřné zatáčky v sousedních Pavlovicích. Tímto bychom ještě jednou rádi poděkovali pořadatelům za možnost zpestřit činnost našeho sboru, ovšem největší dík patří našim hasičům, kteří obětovali svůj volný čas, a i přes občas nelítostné počasí strávili celý den ,,na značkách“, jen aby zpříjemnili závod cyklistům. V podvečer prvního červencového pondělí byla naše jednotka dobrovolných hasičů vyslána k prvnímu požáru místní skládky v letošním roce. Za pomoci HZS Přerov, JSDH Radslavice a JSDH Dřevohostice se naší jednotce podařilo dostat požár o velikosti zhruba 15 x 15 m pod kontrolu krátce po dvacáté hodině.

ooo.jpg