Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Stará struktura > Události - archív ULOŽIT > Události akce 2010

Události akce 2010

 

Nově prohlížení fotografií

 
Vážení spoluobčané, vzhledem k omezené kapacitě webových stránek umisťujeme další fotografie z akcí i obrázky obce na webové stránky www.hradcany.rajce.net, odkud si je můžete stáhnout v původní kvalitě.
Příjemnou prohlídku fotografií přeje Obecní úřad Hradčany
www.hradcany.rajce.net
 

 

Setkání seniorů

 
Již třetí ročník setkání seniorů se konal poslední zářijovou sobotu v sále pohostinství. Hojnou účast nezhatilo ani deštivé počasí, které nás v sobotní podvečer překvapilo. Pro naše seniory jsme připravili bohatý kulturní program, z něhož největší úspěch a zároveň obdiv sklidilo kvarteto žen z Tlumačova s nostalgickým názvem "Návraty", které nás celou hodinu provázelo slovem i písní obdobím celoživotních lásek, ať už v období dospívání, svatby, či dalšího společného soužití dvou lidí až do pozdního věku. Ke každému životnímu období měly připraveny nádherné písně s doprovodem kláves a nejednou měla většina přítomných "husí kůži" při poslechu těchto nádherných skladeb. Po slavnostní večeři zahájila další část programu dechová hudba Pozdní sběr a po úvodní sérii jsme mohli shlédnout ukázky společenských tanců jak klasických, tak i latinsko-amerických. Překvapením večera byla ukázka a výuka tance Tango argentina. Taneční mistři manželé Šrámkovi a Lukáčovi z taneční školy v Přerově se ladně chopili čtyř "polodobrovolníků", kteří se za malou chvíli naučili alespoň základní kroky tohoto tance. Za odvahu a snahu pak sklidili potlesk všech přítomných hostů. Příjemná atmosféra pokračovala až do půlnoci, kdy se všichni po poslední skladbě "My jsme Valaši" rozešli spokojeně domů.
Setkání seniorů.jpg
 
 
Návraty.jpg
 
Pozdní sběr.jpg
 
Taneční ukázka.jpg
 
U stolu.jpg
 

 

Vítězná série pokračuje!!!!!

 
5. setkání obcí mikroregionu Záhoří-Helfštýn proběhlo v sobotu 7. srpna v Radotíně. Naše družstvo ve složení Martina Žákovská, Zdeněk Žákovský, Petr Školoud, Martina Žákovská ml., Petra Skopalíková, Libor Žákovský a Anička Žákovská zabojovalo neskutečným způsobem a obhájilo loňské prvenství Hradčan. Foto z klání bude brzy na rajčeti. K zisku hattricku tak už zbývá jen jedno vítězství, o to se pokusíme příští rok v domácím prostředí, protože setkání obcí v roce 2011 bude v Hradčanech.
 

 

Dětský den

 
V sobotu 7. srpna proběhl v režii sportovního klubu tradiční dětský den. Na děti čekalo celkem 10 náročných disciplín, např. slalom na kole, ringo cesta, střelba ze vzduchovky, lovení rybiček. Po urputném úsilí nakonec trasu zvládlo všech 45 účastníků. Společenské odpoledne pokračovalo taneční zábavou se skupinou Záhorská kapela, nechybělo vystoupení přerovského folklórního souboru Haná a večer oblíbení diskotéka.
dětský den 1[1].jpg
 
 
dětský den 2[1].jpg
 
dětský den 3[1].jpg
 
dětský den 4[1].jpg
 
dětský den 5[1].jpg
 

 

Svěcení kaple a hodové slavnosti

 
Máme pondělní ráno a tím pádem i náš hodový maraton za sebou. Nezbývá než sklidit stany, uklidit, co je třeba a také celý náš víkend zhodnotit. Především je třeba říci, že nám moc přálo počasí, nejeden hradčaňák sledoval s napětím předpovědi již týden dopředu a ty většinou moc optimistické nebyly. V sobotu večer jsme si sice na Výletišti užili pořádnou smršť, ale kromě dvou altánů nám nic bouřka neodnesla. Hlavně neodnesla dobrou náladu! V sobotu jsme si kromě bouřky užili na hřišti fotbal mezi svobodnými a ženatými. Po vyrovnaném zápase, kdy pivo a nervy tekly proudem, si vítězství odnesli ženatí. Po stavu zápasu 6:6 nakonec vyhráli na penalty. Na Výletišti jsme se pak všichni bavili s doprovodem tanečního orchestru Leopardi a shlédli jsme i plánovaná vystoupení - malé břišní tanečnice nebo travesti show skupiny Noční hvězdy z Ostravy. Slečna Jennifer sice utekla před blesky do stanu, ale přihlížející se i tak dobře bavili :-)
V neděli ráno po budíčku s Moravskou Veselkou a slavnostním průvodu se, troufám si říct, 2-3 stovky lidí zúčastnily svěcení kaple a slavnostní mše vedené otcem Josefem Hrdličkou, olomouckým biskupem. Před kaplí byl nejdříve vysvěcen zvon, který se po vysvěcení kapličky, mši svaté a záverečném zpěvu poprvé po dlouhé době opět rozezněl.
Na Výletišti poté pokračovala skvělá zábava s Moravskou Veselkou prokládaná vystoupením dětské skupiny Wild Roses, Báječných žen z Majetína nebo břišních tanečnic Asmar Leyla. Celým nedělním odpolednem nás vkusně a zároveň vtipně provázel Ondřej Carda, moderátor rádia Čas, který svými trefnými hláškami skvěle bavil všechny přítomné hosty.
Po tomto vyčerpávajícím víkendu tak zbývá jediné přání. Snad se všichni přítomní skvěle bavili a obětavá práce všech spolků i jednotlivců podílejících se na přípravách a organizaci prvních hodů tak přinesla své plody. Všem organizátorům proto patří velký dík za jejich ochotu a obětavost při realizaci této akce. Věřím, že únava a vyčerpání, které se zračily ve tvářích nejednoho z nich, stály za to.
Fotky z této akce jsou na "rajčeti".
 

 

Běh naděje

 
V sobotu 5. června proběhl v naší obci 1. ročník celostátní akce s názvem "Běh naděje". Na start se postavilo celkem 40 účastníků, z nichž si 28 zvolilo turistickou trasu, 7 trasu bežeckou a 5 cyklotrasu o délce 26 km. Celkem byly na trase tři kontroly a to v Šišmě, pro cyklisty potom ve Lhotě a v Žákovicích. Všichni své zvolené trasy zvládli, i nejmladší účastník dvouměsíční Jiříček Navrátil. Výtěžek charitativní akce ve výši 2.370 Kč poputuje na výzkum boje proti rakovině. Děkujeme organizátorům akce manželům Sloukovým, členům SDH a štědrým sponzorům. 
běh naděje 5.jpg
 
 
běh naděje 6.jpg
 
běh naděje 1.jpg
 
běh naděje 2.jpg
 
běh naděje 3.jpg
 

 

Turistický výlet do Holešova

 
V brzkých ranních hodinách v sobotu 8. května se před místním obchodem srotila skupina 10 nezlomných členů turistického oddílu. Přes nejisté vyhlídky, co se počasí týče, se naši turisté nenechali odradit a vyrazili na dlouhou cestu směrem k Holešovu. Za polovinou trasy čekalo na výletníky setkání se starostou obce Prusinovice, který poutavě pohovořil a představil svou obec. Na náměstí v Holešově se skupina rozrostla o motorizované výletníky a vyrazila směrem k prohlídce zámku. Zpestřením pro milovníky plechových krasavců byl sraz sportovních vozů značky Porsche v zámecké zahradě. Po prohlídce zámku a hvězdárny byla poznávací část výletu zakončena v černé kapli Chrámu Panny Marie na náměstí Edvarda Beneše.
Na závěr nezbylo než unisono konstatovat, že vzhledem k množství dalších neprobádaných památek bude potřeba výlet do Holešova v blízké budoucnosti opět zopakovat.
Holešov 1.jpg
 
 
Holešov 2.jpg
 
Holešov 3.jpg
 
Holešov 5.jpg
 
Holešov 4.jpg
 

 

Pálení čarodějnic

 
V pátek 30. dubna se z místního Výletiště stala přistávací plocha pro čarodějnice a čaroděje rozličného druhu i věku. Pro malé čarodějnice, čaroděje i děti bez kostýmů bylo připraveno spoustu zábavných, znalostních a jiných soutěží, po jejichž absolvování získali nejen čarodějnický průkaz pro řízení koštěte, ale všichni soutěžící byli odměněni balíčkem sladkostí. Soutěží se zúčastnilo téměř 50 dětí. Jako každoročně proběhlo hlasování diváků o nejúchvatnější čarodějnici v kategorii malá a velká čarodějnice, kdy si hlavní cenu - velkou létající čarodějnici - převzala Klárka Žákovská. A bylo opravdu z čeho vybírat - slavnostní promenády se zúčastnilo celkem třicet čarodějnic a čarodějů.
Po vyhodnocení se přistoupilo k pálení čarodějnice, a tím byl zahájen večerní disco rej za hudebního doprovodu DJ Katky, který pokračoval dlouho do noci a byl proložen několika soutěžemi pro staré čarodějnice a diváky. Poděkování za tuto vydařenou akci patří všem, kteří se na ní podíleli.
 
Čarodějnice3[1].jpg
 
Čarodějnice4.jpg
 
 
čarodějnice2[1].jpg
 
čarodějnice.jpg
 
Čarodějnice5.jpg
 
Čarodějnice6.jpg
 

 

Výstava pomazánek neboli Naši chlapci v akci

 
První březnovou sobotu proběhl v rámci oslav MDŽ již druhý ročník úspěšné soutěžní přehlídky pomazánek vyrobených výhradně muži. Diváci hodnotili celkem 46 vzorků od 23 odvážných kuchařů. Suverénním vítězem se stal Jaromír Václavík následován Alešem Vaculíkem a Miroslavem Tihelkou. Po dlouhém přemlouvání nám vítěz prozradil svůj recept. Jeho vítězná pomazánka se skládala z těchto ingrediencí - salám pro fajnšmekry gothaj, balkánský sýr a sýr lučina, cibulka jarní s natí, cibule, paprika kápie, sůl, pepř. Po ukončení oficiální části následovala do brzkých ranních hodin zábava s oblíbenou skupinou SUN SET. 
1.jpg
 
 
2[2].jpg
 
3.jpg
 
4.jpg
 
5[1].jpg
 

 

Zima v Hradčanech

 
V letošním roce napadlo nebývalé množství sněhu nejen na horách, ale také v naší obci.
Lužánky pod závojem sněhu
 
 
Pohled od Lužánek
 
Kaplička
 
Namrzlý stromeček za zastávkou
 
Pohled od zastávky
 

 

Papučový bál

 
V pátek 23. ledna navečer opět ožil sál hostince, nebyla to ovšem ledajaká zábava, ale již 3. ročník Papučového bálu organizovaného Sportovním klubem SK Hradčany. A tak opět dámy nehovořily o tom, kde nakoupily tak skvělé a krásné šaty, ale kde koupily tak skvělé a pohodlné papuče a pánové na baru pak neotřelou eleganci dam hodnotili. Zábava byla v plném proudu, jak se na naše Hradčanské akce už sluší a patří a opět tak můžeme jen poděkovat SK za skvělou akci, příjemnou zábavu a hezké vzpomínky.
Všechny fotografie z plesu si prohlédněte na stránce
www.hradcany.rajce.net
ples1.jpg
 
 
ples2.jpg
 
ples3.jpg
       
 

Vložit:
Odstavec a obrázky

Vložit:
Zpráva

Hradčany vítězí
V soutěži mikroregionu opět bez konkurence, více v Aktualitách
 
Hlášení místního rozhlasu
31.1.2011
Upozorňujeme občany, že ve čtvrtek 3.2.2011 bude místní knihovna z provozních důvodů otevřena pouze v době od 17 do 18 hodin.
 
Výstražné informace ČHMÚ
 
Svoz KO a NO v roce 2011
UPOZORNĚNÍ:

V letošním roce bude svoz KO každé SUDÉ pondělí, začíná 10.1., dále 24.1., 7.2., 21.2., 7.3., 21.3., 4.4., 18.4., 2.5. ,16.5.atd.
V případě změny svozu budete včas informováni.

Drobné elektrospotřebiče a zařízení můžete rovněž odevzdat v průběhu roku do E-BOXU, který je umístěn v budově obecního úřadu.

Sběr velkoobjemového odpadu opět zahájen v měsíci dubnu 2011.

Svoz nebezpečného odpadu - na jaře 2011 - termín bude včas oznámen.
 
Mikroregion Záhoří-Helfštýn
 
http://www.mr-zahori.cz/
 
pov_r_komplet_2010[1].jpg
 
Publicita
logo_na_web.JPG
 
Dárkový poukaz na odběr 1 ks plovoucího čerpadla pro JSDH
Dárkový poukaz na odběr 1 ks plovoucího čerpadla
 

Vložit:
Zpráva

2.2. Nela
zítra: Blažej
Aktuality (s rozesíláním SMS)

Vložit:
Zpráva

Veřejné zasedání ZO
 
Poděkování hasičům
SDH Hradcany 2[1].jpg
 
Aktuální počasí
 
 
 
 
Kde nás najdete
 
Obec Hradčany
 
POLICIE ČR - informace z Územního odboru Přerov
http://www.policie.cz/clanek/uzemni-odbor-prerov.aspx
 
 
 
 
portal.gov.cz
 
 
www.mestaobce.cz
 
 
www.moravskyregion.cz
 
 
phone.quick.cz
 

Vložit:
Zpráva

Návštěvnost
stránek: 023365

Návštěvnost stránek

408546