Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Stará struktura > Události - archív ULOŽIT > Události akce 2009

Události akce 2009

Přání k vánocům a novému roku od našeho rodáka

Vážení představitelé obecního úřadu !
Při vzpomínce na moji rodnou vesničku nemohu opomenout popřát Vám k vánočním svátkům a k novému roku. Sleduji Vaši webovou stránku, dostávam od Vás každý výtisk "Hradčanských rozhledů", takže alespoň z těchto zdrojů mohu sledovat některé změny a úpravy, které měni a krášlí vzhled obce. Za obětavou práci Vám patří zasloužený dík.
K nastávajícím vánočním svátkům Vám všem přeji jejich radostné prožití, bohatou nadílku pod stromeček, pevné zdraví a dobrou pohodu vůbec.
Do nového roku 2010 přeji všem občanům obce Hradčan a také sobě, aby jste ve Vaší práci při úpravě obce pokračovali a zvelebovali její vzhled. Přidávám k tomu přání pevného zdraví, dobré pohody a také trochu toho pokakaného štěstíčka.
Všechny Vás srdečně zdraví
Ing. Oldřich Tihelka

Vánoční koncert Evy Henychové

Ve středu 16.12. se v sále obecní budovy uskutečnil recitál folkové písničkářky Evy Henychové. Posluchači dostali krásný předvánoční dárek v podobě písní plných pokory, citu a osobní zkušenosti. Koncert byl průřezem její dosavadní tvorby a byl poskládán ze všech tří dosud vydaných CD. V současné době autorka a interpretka v jedné osobě pracuje na novém CD, na které se všichni její fanoušci upřímně těší.
Tato akce se uskutečnila za finanční podpory Programu obnovy venkova 2009 Olomouckého kraje.

Henychová 1.jpg

Stavba kaple prosinec 2009

kaple 1[1].jpg

kaple 2[1].jpgkaple 3.jpgkaple 4.jpgkaple 5.jpg

Zahrádkářská zabíjačka

V sobotu 12. prosince proběhla v naší obci tradiční vepřová zabíjačka v podání místních zahrádkářů. Tentokrát akci nepřežili celkem tři pašíci. Po páteční porážce dvou prasátek a celodenním pracovním vypětí z jejich zpracování, bylo jedno ponecháno na sobotu na ukázku pro širokou veřejnost. Vydařenou premiéru si odbyl i nový obecní stan, jako ušitý pro takového události. Od brzkých ranních hodin se výletiště zaplnilo koupěchtivými zákazníky, často v doprovodu nejmladší generace, která tak měla jedinečnou možnost sledovat dnes už málo viděnou událost. Kdo vydržel až do odpoledních hodin, ten mohl ochutnat dobroty přímo z kotle a ve finále i vynikající polévku. Děkujeme zahrádkářům, panu řezníkovi z Kladník a všem návštěvníkům této akce. Další fotografie naleznete v záložce zahrádkářského svazu.

zahrádkáři 2[1].jpg

zahrádkáři 3.jpgzahrádkáři 6[1].jpgzahrádkáři 5.jpgzahrádkáři 7[1].jpg

Zpívá celá rodina aneb Slavíci z Hradčan

Velkou premiérou v naší obci byla soutěž rodinných týmů ve zpěvu, která se uskutečnila v místním sále hlavně díky organizačnímu zajištění Hanky a Petra Školoudových z Centra pro rodinu Ráj a dalších členů. Do soutěže se přihlásilo sedm rodinných týmů nejen z Hradčan, ale i z jiných obcí a bylo opravdu co poslouchat. Porota měla fakt těžkou práci při hodnocení soutěžících, protože každé vystoupení upoutalo něčím zvláštním, krásným či originálním. Nejen zpěv, ale i fantazie některých týmů dokázala vyburcovat i obecenstvo k bouřlivému potlesku a skandování. Při výkonu některých účastníků vlály v obecenstvu dokonce povzbuzující transparenty, jak to můžeme vidět i v televizních soutěžích např. Superstar. Některé týmy vsadily na klasické známé písně za doprovodu karaoke, jiní zavítali spíš do repertoáru country či rocku, jedna rodina dokonce zazpívala píseň s vlastním textem a k tomu měli i připraveny kostýmy a vlastní hudební doprovod. Nejen diváky, ale i porotu překvapil výkon sedmiletého zpěváka, který si troufl na píseň od Karla Gotta a za hudebního doprovodu tatínkových kláves nám všem předvedl, jak asi začínal všemi obdivovaný „božský Kája“. Porota nakonec udělovala tři ceny, a to za profesionalitu, za originalitu a za nejlepší výkon nejmladšího účastníka soutěže. Ale protože všichni účastníci byli výborní a odvážní, byli odměněni také malými pozornostmi. Zakončení soutěže připadlo na porotu, která za hudebního doprovodu skupiny Leopardi zazpívala známou písničku od skupiny Olympic - Dej mi víc své lásky. Poté už mohla začít taneční zábava, při které k tanci i poslechu zahráli mladí talentovaní muzikanti ze skupiny Leopardi z Lipníka nad Bečvou. Akce se velmi vydařila a budeme doufat, že příštího ročníku se zúčastní ještě více soutěžících.

slavíček1.jpg

slavíček3.jpgslavíček2.jpgslavíček7.jpgslavíček6.jpg

Drakiáda v Hradčanech

Poslední říjnovou sobotu u nás uspořádalo Centrum pro rodinu Ráj již tradiční podzimní drakiádu. Účastníků se sešlo opravdu hodně - 57 dětí a 45 dospělých. Ti, kteří zrovna nepouštěli draky nebo jim nechtěl letět, si mohli vyzkoušet svou mušku při střelbě ze vzduchovek nebo se zúčastnit dalších jednoduchých soutěží, které pro všechny děti byly připravené. A protože už bylo opravdu podzimní počasí, jistě nikdo nepohrdl horkým svařáčkem, který byl tentokrát připraven i bez alkoholu pro děti nebo teplou klobáskou přímo z udírny. Nakonec byly vyhlášeni nejkrásnější, nejoriginálnější a nejlétavější dráček a jejich majitelé odměněni hezkými dárky. Odměněni nakonec byli i ostatní účastníci, kteří své dráčky proháněli po poli a nebyli vyhodnoceni mezi nejlepšími.

drakiáda6.jpg

Podzimní vycházky

Turistický oddíl založený spontánně při ZO ČZS Hradčany se rozhodl uspořádat několik podzimních vycházek pro místní občany po krásách okolní přírody. První akce se uskutečnila v září, jak jsme již informovali v příspěvku "Svatováclavský pochod", kdy se využilo volného dne ve svátek Sv. Václava a skupina 33 turistů se vydala na obhlídku hradu Helfštýna. Zároveň se naplánoval další pochod, který se uskutečnil v neděli po cimbálovce. Tentokrát jsme se rozhodli pro obhlídku dřevohostického lesa s hlavním zastavením „U letadla“. K tomuto pietnímu místu jsme měli pozvaného očitého svědka této nešťastné události, který nám o tragédii pádu letadla pověděl bližší informace. V průběhu trasy jsme se ještě několikrát pozastavili na různých zajímavostech v lese, kde každé místo bylo něčím zvláštní či zajímavé a vždy jsme se od našeho průvodce Ladislava Sigmunda něco dozvěděli. Nakonec jsme si, se svolením obecního úřadu Dřevohostice, udělali velkou zastávku u lesní chaty, kde jsme si mohli rozdělat oheň, opéci si špekáčky a trošku odpočinout. Vycházky se zúčastnilo celkem 55 účastníků různého věku od dětí až po seniory. A protože podzimní dny se rychle krátí, domů jsme se vraceli téměř za tmy.
Další akcí byl pochod ke studánce Maria Zell a na Kudlov v den svátku demokracie. Tentokrát nám počasí nebylo příliš nakloněno a přestože ráno trochu mrholilo, sešlo se nás celkem čtrnáct. Trasa vedla kolem šišemské přehrady, kde nám o její historii povykládal starosta Šišmy Laďa Kozák, dále jsme šli lesem ke studánce Maria Zell, kde jsme si udělali krátkou přestávku na svačinku a pokračovali jsme dále lesem až na Kudlov. Přestože bylo nepříjemné vlhko, procházkou v lese byli všichni nadšeni, hlavně pestrobarevností napadaného listí, které lesu dodávalo podzimní atmosféru. Na Kudlově jsme si obhlédli bývalý kulturní areál, který v současné době již není v provozuschopném stavu, zavzpomínali jsme si na časy, kdy jsme zde chodili na zábavy a různé akce a vydali jsme se přes Sušice zpátky. V odpoledních hodinách jsme dorazili do Pavlovic a u Panského rybníka nás již čekal rozdělaný ohýnek a mohli jsme si tak opéci špekáčky či klobásy, prostě, co kdo měl. Nakonec jsme se přes les Záhoří vrátili zpět do Hradčan a akci jsme ukončili v místní hospůdce, kde jsme zároveň naplánovali další, tentokrát zimní, vánoční pochod k dřevohostickému betlému.

Posezení u cimbálovky se opět vydařilo

Po loňském úspěchu jsme se i letos rozhodli uspořádat posezení pro všechny milovníky cimbálové muziky spojené s ochutnávkou burčáku. Tentokrát jsme toto posezení pojali trochu více romanticky a na všechny stoly jsme rozmístili ozdobné svícny s čajovými svíčkami. Po úvodních tónech a představení cimbálové muziky Primáš se zhasla hlavní světla sálu a hosté si tak mohli vychutnávat známé i neznámé moravské písničky při světle svíček a vůni burčáku. Na výběr byl letos kromě již osvědčeného bílého burčáku i červený, který sklidil obdiv téměř všech "ochutnávačů". Přestože jsme z důvodu velkého zájmu museli přidat pár stolů a místa k tančení bylo méně než obvykle, některým tanečníkům to vůbec nevadilo a svým tanečním uměním navodili v sále ještě příjemnější atmosféru. Příjemně strávený večer skončil chvíli po půlnoci, kdy se spokojení hosté rozešli do svých domovů (někteří i se zásobami burčáku).

Cimbálovka 004.jpg

Cimbálovka 002.jpg

Lampionový průvod a pálení Masarykových vater

LP-věnec u sochy.jpg
U příležitosti oslav Dne vzniku samostatného Československa uspořádali místní hasiči lampionový průvod, který již podruhé spojili s obnovením tradice pálení Masarykových vater.
Slavnostní průvod v čele s hasiči vyšel od bytovky za doprovodu živé hudby, na návsi u sochy Sv. Panny Marie Svatohostýnské položili hasiči smuteční věnec a minutou ticha uctili památku na zemřelé hasiče. Poté se průvod přesunul na Výletiště, kde po proslovu velitele hasičů a vyhlášení nejhezčích lampionů byla za hudebního doprovodu zapálena vatra. Každý účastník průvodu s lampionem, a bylo jich kolem čtyřiceti, byl odměněn sladkostí, děti navíc dostali kabanos, který si mohly samy opéci. Dospělí zase přivítali voňavé klobásky z udírny a svařáček. Příjemná zábava pokračovala do pozdních večerních hodin.

LP-přehlídka lampionů.jpg

LP-položení věnce.jpgLP-vítězný lampion[1].jpgLP-vítězná trojice.jpgLP-vatra.jpg

Výstava našich zahrádkářů

zahrádkáři 2.jpg
První říjnový víkend proběhl již druhý ročník výstavy ovoce a zeleniny v sále místního pohostinství. Domácí i přespolní pěstitelé se přišli pochlubit letošní bohatou úrodou a také načerpat inspiraci u "konkurence". Zpestřením hlavně pro mladé návštěvníky byla expozice drobných domácích mazlíčků a bohatá tombola. Výstavu navštívilo za dva dny neuvěřitelných 210 návštěvníků z Hradčan i širokého okolí.

zahrádkáři 7.jpg

zahrádkáři 6.jpgzahrádkáři 8.jpgzahrádkáři 4.jpgzahrádkáři 1.jpg

Svatováclavský pochod na Helfštýn

Pohled shora
V pondělí 28. září na Sv. Václava se odehrála další velká hradčanská premiéra. Spolek zahrádkářů uspořádal výšlap na trase Hradčany - Kladníky - Helfštýn a hned na poprvé se zúčastnilo 33 turistů - převážně z Hradčan, zaznamenali jsme i hosty z Troubek a Dřevohostic. Věk účastníků byl opravdu pestrý od nejmladších účastníků Anetky Zmeškalové a Honzíka Sigmunda po nejstaršího pana Františka Barboříka - všichni došli zdárně do cíle. Na srazu u obecního úřadu všechny uvítalo nádherné počasí a po úvodním slovu vedoucího vycházky pana Josefa Tomčíka, nezbytného fotografování a filmování, jsme se vdali na cestu. Trasa vedla z Hradčan po silnici přes Šišmu, lesem kolem potoka Šišemka do Kladnik, kde byla hlavní občerstvovací zastávka u Macháčů - velkých příznivců hradčanského zahrádkářského spolku. Po besedě vylepšené uzenými klobásami a slivovičkou jsme pokračovali přes Lhotu a Paršovské polesí k Helfštýnu posíleni dalšími turisty z Kladník na výsledný počet 40. Před branami hradu jsme se domluvili na termínu odjezdu autobusem z Týna a rozešli se na prohlídku. Cesta zpět byla perfektně načasovaná a všichni účastníci se již těší na další akci. Velké poděkování patří manželům Hance a Josefovi Tomčíkovým za nápad pochod uspořádat a za jeho bezchybnou organizaci.

Bylo veselo

Zastávka v bývalém lomu v ŠišměObčerstvení v Hlinsku Helfštýn před námiPod Helfštýnem

Turnaj v nohejbalu

V sobotu 26. září se na hradčanském výletišti sešlo 5 mužstev na turnaj v nohejbalu, který pořádal místní šachový oddíl. Chladné, ale slunečné ráno slibovalo ideální podmínky pro sport. Perfektní zázemí připravili zástupci fotbalového klubu, kteří se postarali o výčep a udírnu. Hrálo se systémem každý s každým na dva vítězné sety. Souboje byly velmi vyrovnané a ve většině zápasů rozhodoval až třetí set. Pořadí bylo rovněž velmi vyrovnané. První místo obsadilo mužstvo s příznačným názvem „Abstinenti“ se šesti body, na druhém místě se umístili reprezentanti VaKu pod názvem „Rošády“ se stejným počtem bodů. O pořadí rozhodl výsledek vzájemmého zápasu. Třetí místo obsadil „Újezdec A“ se čtyřmi body, stejný počet bodů mělo družstvo „Oldies“, opět rozhodl o pořadí vzájemný zápas. Na pátém místě se umístili „Buldoci“. Pořadatelům patří díky za výbornou akci, škoda jen malé účasti diváků. Od přespolních účastníků byla rovněž, jako už několikrát, slyšet chvála výborného hřiště.

Zájezd na Sv. hostýn

Místní organizace zahrádkářského svazu uspořádala v září pro všechny občany zájezd na Sv. Hostýn. Zájem byl velký - zúčastnilo se téměř padesát občanů, kteří naplnili autobus do posledního místa. Na Sv. Hostýně jsme se rozešli každý svou cestou, někteří spěchali do kostela na mši svatou, jiní se vydali na procházku po Křížové cestě či na rozhlednu a nevynechali jsme ani stánky s občerstvením. Děti nejvíce zajímaly stánky s upomínkovými předměty, odkud se nemohly odpoutat. Po příjemně stráveném dopoledni, načerpaní novou energií a s plnými taškami „hostýnské vody“ a dárků jsme se krátce po poledni vrátili domů.

Prázdninová údržba zeleně v obci

Bára - střihoruký Edward
V letošním roce jsme se rozhodli svěřit údržbu zeleně a parků naší mládeži. Vybavili jsme je proto potřebným nářadím a pomůckami a pod dohledem obecního zaměstnance se pustili do práce. Po šesti týdnech poctivé práce bylo vidět, že naše rozhodnutí nebylo marné. Parky dostaly letní sestřih a byly zbaveny plevelů a náletových dřevin, ze břehů potoka byly odstraněny přebytečné keře a vzrostlé vrby, z chodníků a cest byly uklizeny plevele a nánosy prachu, takže celá obec viditelně zkrásněla. A to ještě není všechno - po dohodě se Správou silnic Olomouckého kraje se nám podařilo získat materiál na nátěr mostů, o který se postarali místní hoši. Reakce občanů jsou vesměs kladné, a komu se to přece jenom nelíbí, tak si může zkusit zeleň udržovat sám. Našim cílem není jen perfektně střižený plot či keř, ale hlavně posílit vztah naší mládeže ke své obci, a to si myslím, že se celkem podařilo. Většina dětí byla touto prací velmi nadšena a pracovaly se zájmem a chutí. Z vykonané práce měly samy radost a taky pochopily, že to nedělají jen pro ostatní, ale hlavně pro sebe, aby se jim tu líbilo a hezky žilo. Myslím, že si zaslouží poděkování nás všech.
Více foto v sekci Fotogalerie

A to jsou oni

Úklid parku a cestyU potoka za mostemJeště, že máme pořádný vozíkTrochu odpočinku v uklizeném parku neuškodí

Společenské odpoledne a dětský den

Lezení po lanovém žebříku
Ani v letošním roce nezapomněli naši sportovci na přelomu prázdnin uspořádat již tradiční společenské odpoledne, spojené s dětským dnem. K tanci i poslechu zahrála Záhorská kapela, večer pak patřil omladině (převážně nad čtyřicet) v rytmu diska DJ Davida. V průběhu odpoledne se děti mohly zúčastnit různých soutěží, které pro ně připravili manželé Sloukovi za podpory dalších obětavců, také si mohly vyzkoušet, jaké to je řídit opravdový kombajn, který nám k prohlídce přistavilo místní zemědělské družstvo. Za své výkony pak byly děti odměněny připravenými dárkovými balíčky. Dospělí se zase mohli pokochat pohledem na nové vozy Škoda a dokonce si vyzkoušet zkušební jízdu. Téměř všichni návštěvníci bez ohledu na věk se také mohli zúčastnit vyhlídkové jízdy kolem obce vláčkem Tučolíno, který nás přijel povozit až z Tučína. Zájem o projížďku byl velký, vláček po celou dobu projížďky "praskal ve švech", někteří návštěvníci si projížďku zopakovali několikrát.
Přestože ve vedlejší obci se konal velký rockový festival, návštěvníci místní akce nezklamali a bavili se do pozdních nočních hodin. Za skvělou organizaci patří velký dík nejen členům sportovního klubu, ale i jejich rodinným příslušníkům, kteří se na této akci podíleli.

Tučolíno permanentně obsazené

Spokojení návštěvníciLanová dráhaPřechod po laněChytání rybiček

7. ročník turnaje v malé kopané se opět vydařil

V sobotu 25. července bylo v obci rušno již od rána. Sluníčko krásně svítilo a vše nasvědčovalo tomu, že bude krásný den. Již kolem osmé hodiny ranní se začaly sjíždět první týmy hráčů malé kopané a před devátou už bylo hřiště zaplněné hráči z patnácti týmů, pořadateli i diváky. Po krátkém seznámení s pravidly a rozlosování týmů do skupin byl turnaj zahájen. Hrálo se na třech hřištích, jeden zápas střídal druhý a právě nehrající týmy povzbuzovaly své kamarády, jiní zase oddychovali ve stínu či se občerstvovali. Vše probíhalo v poklidu a v duchu fair play. Ani rozmary počasí v podobě několika prudkých deštových přeháněk nevyvedly hráče z míry a hráli až do konce turnaje s elánem a vervou. Nadšené diváky zaujala nejen spousta pohybu, vstřelených branek a úctyhodná práce brankářů, ale také snaha všech zúčastněných hráčů a organizátorů.
A jak to vlastně všechno dopadlo? Zní to neuvěřitelně, ale první tři místa obsadily týmy místních hráčů v pořadí 1. místo - Langsam, 2. místo - Fox a 3. místo Hradčany. Na krásném čtvrtém místě se zaslouženě umístili hráči ze Želatovic. Nakonec nezbývá než poděkovat všem hráčům a divákům za účast, pořadatelům a sponzorům za připravené zázemí a příští rok se opět na všechny budeme těšit.

Společné foto

Výborný výkon brankářePočasí moc nepřáloCeny pro vítězeVítězové

Prázdniny jsou tady

penaltový rozstřel.jpg
Tradiční přivítání prázdnin fotbalovým zápasem ženy vdané vs. svobodné mělo letos nečekaný průběh. Svobodné se postupně dostaly do dvougólového vedení, které se vdaným podařilo mohutným finišem v závěru utkání dohnat a vyrovnat. Rozhodovaly tedy pokutové kopy, ve kterých se štěstěna přiklonila na stranu svobodných a ty tak mohly oslavovat své vůbec první vítězství v poměru 3:2. I přes opakované výzvy ze strany pánského publika k výměně dresů letos opět nedošlo.
Odpoledne pokračovalo táborákem a diskotékou prokládanou živými vstupy hudební formace Náhodná sešlost. Na závěr nezbývá než školákům popřát dlouhé a prosluněné prázdniny, plné odpočinku a nevšedních dobrodružství.

závar před brankou.jpg

roztleskávačky.jpgděkovačka fanouškům.jpghudební uskupení Náhodná sešlost.jpgtáborák.jpg

Nohejbalový turnaj

V sobotu 20. června proběhl nultý ročník nohejbalového turnaje o pohár starosty Sboru hrdinných dobrovolných hasičů. Přes vrtkavé a chladné počasí se všechna družstva urputně snažila a bojovala o každý bodík. Celkem devět družstev bylo rozděleno do dvou skupin, po kterých následovaly boje o celkové vítězství. První místo urvali borci z Hlinska A za nimi se umístilo Hlinsko B. Třetí místo vybojovali domácí Buldoci před zkušenými pány z Oldies týmu. Zvláštní ocenění si jistě zaslouží neúplatný rozhodčí Staňa Hradil, který bděl nad regulérností všech utkání.

nohejbal1.jpg

nohejbal2.jpgnohejbal3.jpgnohejbal4.jpgnohejbal5.jpg

Duha nad obcí 9. června 19 hod

duha 1.jpg

duha 2.jpgduha 3.jpgduha 4.jpgduha 5.jpg

Setkání seniorů

Poslední květnovou sobotu se v sále místního pohostinství sešlo přes padesát hostů na již tradičním setkání seniorů obce. Tentokrát bylo pro naše seniory připraveno malé překvapení v podobě vystoupení kouzelnického mistra pana Horáka. Ten svými triky a kouzly vzbudil nemalý údiv i úsměv na tvářích našich hostů. Po krátkém proslovu starostky následoval slavnostní přípitek a společná večeře. Volná zábava pak pokračovala především ve víru tance za doprovodu dechové kapely Pozdní sběr až do půlnoci, kdy se všichni, příjemně unaveni, rozešli do svých domovů.

A bylo opravdu veselo ...

Slavnostní přípitekPozor, kouzlo začíná...Rozhovor starostů:-)Dechová hudba

Vzorná reprezentace naší obce na IV. setkání obcí Mikroregionu Záhoří - Helfštýn

V sobotu 23. května 2009 se konalo v Hlinsku již IV. setkání obcí Mikroregionu Záhoří - Helfštýn. V netradičních soutěžních disciplínách se utkalo celkem deset obcí našeho mikroregionu. Za naši obec se zúčastnili Ota a Hanka Sloukovi, Josef a Dana Barotovi, Pavel Michálek, Aleš Vaculík, Martin Galeta, Martina Žákovská ml. a vybojovali nám 1. místo!!! Za tento výkon jim patří poděkování, stejně tak i Tomášovi Otčenáškovi za zajištění dopravy účastníků a všem fanouškům, kteří přijeli povzbudit náš tým.

Porada týmu

Dojička Dana v plné polníBrankář - zahajuje PavelPing-pong trochu jinakHanka v akci

Šachový turnaj

Poslední dubnovou sobotu proběhl v sále obecního hostince nultý ročník šachového turnaje. Celé odpoledne účastníci zaměstnávali své mozkové závity a snažili se přečíslit soupeře nečekanou kombinací této královské hry. Po šestihodinovém maratonu byl znám celkový vítěz, kterým se stal pan Filouš z Přerova.

Pořadí našich místních borců bylo následující :
Břetislav Vaculík obsadil 3 místo a potvrdil pozici předsedy šachového klubu, za ním se umístili pánové Hruška, Koliba, Michálek, Horák, Žákovský, slečna Mikulíková a nakonec krásné třinácté místo po urputném boji obsadil pan Matějíček.

šachový turnaj 1.jpg

šachový turnaj 3.jpgšachový turnaj 6.jpgšachový turnaj 9.jpgšachový turnaj 15.jpg

Nová zahradní technika

V dubnu byl zakoupen nový pracovní víceúčelový stroj. Jedná se o mechanizaci od renomované švédské firmy STIGA, typ Titan 32H. Traktor má středový řídící kloub, permanentní pohon všech čtyř kol a jeho využití je široké a dá se říci celoroční. Součástí stroje je celá řada příslušenství, adaptér na sekání trávy, radlice, lžíce, čistící kartáč, přívěsný vozík. Jeho používáním obec ušetří každoročně nemalé finanční náklady, které by jinak musela vyúčtovat externím firmám.

traktor 1.jpg

traktor 2.jpgtraktor 3.jpgtraktor 4.jpgtraktor 5.jpg

Aby jaro mohlo přijít

V sobotu 4. dubna za krásného jarního počasí se v naší obci uskutečnila úklidová akce „Aby jaro mohlo přijít“. Asi 60 účastníků této akce se rozdělilo do několika skupin, aby společně vyčistili naši vesničku a blízké okolí od nepořádku, který se zde za celý rok nashromáždil, a že toho nebylo málo, dokazoval vrchovatý kontejner uklizeného nepořádku. Poděkování patří nejen všem účastníkům této vydařené akce, ale i občanům, kteří si uklidili nánosy prachu před svými domy a přispěli tak ke zkrásnění prostředí v naší obci.

na břehu Šišemky

Zima v Hradčanech

zima 1.jpg

zima 2.jpgzima 4.jpgzima 5.jpgzima 6.jpg

Dětský karneval

První únorovou neděli proběhl v sále naší obecní budovy dětský maškarní karneval. Děti soutěžili v řadě netradičních disciplín, vyhlašovala se nejhezčí maska a děti mohli vyhrát hodnotné ceny v bohaté tombole. Do soutěží se s velkou vervou zapojili i rodiče. V průběhu zajímavého odpoledne jsme se i přenesli do dalekého Orientu zásluhou břišních tanečnic.

karneval 1.jpg

karneval 6.jpgkarneval 3.jpgkarneval 4.jpgkarneval 2.jpg

Návštěvnost stránek

408342