Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Stará struktura > Události - archív ULOŽIT > Události akce 2008

Události akce 2008

Vánoční setkání

Na Štědrý den se za mrazivého počasí uskutečnilo první vánoční setkání občanů před obecním úřadem. Zpěvem známých i méně známých koled jsme si připomněli narození Ježíše z Nazaretu. Na občerstvení bylo k dispozici výborné domácí cukroví a na zahřátí neméně lahodný punč.

koledy 026.jpg

koledy 029.jpgkoledy 033.jpgkoledy 035.jpg

Vznik Československa

lampioňák 3.jpg
V předvečer 90. výročí vzniku naší republiky se v sobotu 25. října uskutečnila obnovená premiéra lampionového průvodu obcí. Některé lampiony byly místní výroby, což neuniklo pozornosti v soutěži o nejlepší lampion. Na závěr průvodu byla zapálena slavnostní vatra za bedlivého dozoru sboru hasičů. O zábavu do pozdních hodin se postarala osvědčená dvojice bratří Školoudů.

lampioňák 2.jpg

lampioňák 4.jpglampioňák 5.jpglampioňák 7.jpg

Výstava zahrádkářů

výstava 4.jpg
Ve dnech 18 - 19 října 2008 proběhla v prostorách sálu obecní budovy historicky první výstava pěstitelských úspěchů našich obyvatel. Za nečekaného zájmu pěstitelů i návštěvníků bylo možno spatřit širokou paletu ovoce, zeleniny a poradit se s odborníky ze Svazu zahrádkářů. Ke spokojenosti jistě přispěla i tematicky zaměřená bohatá tombola.

výstava 16.jpg

výstava 14.jpgvýstava 3.jpgvýstava 7.jpgvýstava 10.jpg

Rozloučení s létem

Táborák na ukončení prázdnin a zahájení dalšího, dětmi jistě netrpělivě očekávaného, školního roku proběhl v pátek 5. září 2008. Za příjemně letního počasí mládež soutěžila, opékala a zpívala za doprovodu místních i přespolních hudebníků. Večerní diskotéka byla zahájena stylově písní "kanikuly" "prázdniny" a pokračovala až do vyčerpání všech fyzických a duševních sil.

táborák podzim 1.jpg

táborák podzim 2.jpgtáborák podzim 3.jpg

Dětský den

dětský den 3.jpg
Sportovci z SK letos opět první srpnovou neděli zorganizovali dětský den plný soutěží a zábavy. Počasí tentokrát příliš nevyšlo, přesto se nenechali účastníci odradit a soutěžili v řadě netradičních disciplín, viděli drezúru pejska slečny Diany a profesionální zásah dobrovolných hasičů z Radslavic. Večer následovala oblíbená diskotéka.

dětský den 1.jpg

dětský den 2.jpgdětský den 4.jpgdětský den 5.jpgdětský den 6.jpg

Přivítání prázdnin

Tradiční táborák na přivítání prázdnin proběhl v pátek 27. června 2008. Ve vzájemném zápase žen vdané versus svobodné opět zvítězila zkušenost nad rozmary mládí, tentokrát rozdílem třídy v poměru 4 : 1.
Kanonýrem vítězů se stala Olinka Žákovská se třemi góly, čtvrtý přidala Hanka Slouková. Čestný úspěch svobodných zařídila Věrka Žákovská.

Snímek 064.jpg

Snímek 051.jpgSnímek 035.jpgSnímek 054.jpg

3 setkání obcí mikroregionu

V sobotu 7. června 2008 proběhlo v Dolních Nětčicích již třetí sportovní setkání obcí našeho mikroregionu. Opět se soutěžilo v řadě netradičních disciplín ( vaření leča, zkrocení býka, péče o batole,... ) a naše družstvo ve složení Fana Tomaník, Olinka Zapletalová, Radek a Petra Hruškovi, Laďa Žákovský, Hanka a Pavel Michálkovi zabojovalo o obhájilo loňské čtvrté místo.

mikroregion závody 1.jpg

mikroregion závody 2.jpgmikroregion závody 3.jpgmikroregion závody 4.jpgmikroregion závody 5.jpg

Setkání seniorů

V páteční podvečer 30. května se v naší obci uskutečnilo historicky první setkání seniorů. V sále místního pohostinství se sešlo přes 60 hostů. Příjemné posezení zahájila tisková mluvčí a preventistka přerovské policie paní Miluše Zajícová, která s našimi seniory debatovala na téma "Prevence kriminality". Po krátké přestávce se rozběhla volná zábava, k tanci a poslechu zahrála dechová kapela Pozdní sběr. Veselí pomalu končilo na přelomu noci, když se spokojení hosté postupně rozcházeli domů.

senior

Návštěvnost stránek

408640