Úvod > Informace > Hlášení rozhlasu > Hlášení rozhlasu 5. 4. 2023

Hlášení rozhlasu 5. 4. 2023

1. Zítra, tj. ve čtvrtek 6.4.2023 bude pracovník Vodovodů a kanalizací Přerov provádět v obci odečty vodoměrů.

1. Rovněž zítra ve čtvrtek  dubna proběhne první svoz bioodpadu.

1. Upozorňujeme občany na změnu prodejní doby v místní prodejně potravin v době velikonočních svátků, a to následovně:

ČTVRTEK 6.4.             5.30-11:00 hodin

PÁTEK - PONDĚLÍ   7.4.-10.4.           ZAVŘENO

ÚTERÝ  11.4.               5:30-11:00 HODIN

Vážení občané,

Chtěla bych opětovně apelovat na majitele psů, aby své domácí mazlíčky nenechali volně pobíhat po obci a zajistili svá obydlí tak, aby nedocházelo k opakovaným útěkům psů, a tím k ničení soukromého i obecního majetku. Rovněž žádám majitele venčících psů, aby si s sebou brali na procházky pytlíky na sběr exkrementů po pejscích. Pokud již zapomenete, na 4 místech v obci jsou k dispozici pytlíky pro tyto účely. Majitel psa je povinen tyto exkrementy posbírat a zajistit, aby jeho pes neznečišťoval veřejná prostranství.

V případě, že nedojde ke zlepšení situace týkající se volně pobíhajících psů a znečišťování veřejného prostranství, přistoupí obec k řešení těchto přestupků právními předpisy. Tím se rozumí zákon na ochranu zvířat, zákon o provozu na pozemních komunikacích, občanský zákoník a přestupkový zákon, kde pokuty za tyto přestupky je možné uložit až do výše 50.000,-Kč.

Prosím, buďme k sobě ohleduplní.

Děkuji všem, kteří přistupují k tomuto dlouhodobému problému zodpovědně a berou ohledy na svoje sousedy a spoluobčany.