Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Dění v obci > Aktuality

Aktuality


Štítky:


Vánoční turnaj ve stolním tenise

Datum konání: 27. 12. 2021

Stolně-tenisový klub Hradčany pořádá v místní herně stolního tenisu v pondělí 27.prosince 2021 od 9 hodin ,,Vánoční turnaj dvojic neregistrovaných hráčů". Prezentace hráčů proběhne od 8.30 do 9 hodin. Turnaj je určen pro dvoučlenná družstva neregistrovaných hráčů a startovné činí 200 Kč na 1 družstvo. V ceně je občerstvení pro každého hráče a hodnotné ceny za umístění. Soutěžními disciplínami je jednak hlavní soutěž turnaje dvouhry a čtyřhry a pak také na závěr obíhaná o láhev sektu. Předpokládaný konec turnaje a slavnostní vyhlášení vítězů je plánováno zhruba na 15.hodinu. Vstup do herny je možný pouze ve sportovní obuvi. S sebou si tedy vezměte přezůvky, úbor, pálku a dobrou náladu. Srdečně vás zvou pořadatelé.

tenis.jpg 


Autor: I.Mik Publikováno 19. 12. 2021 22:41

Kotlíkové dotace v Olomouckém kraji 2022

Datum konání: 21. 12. 2021

Olomoucký kraj dává tímto na vědomí, že kotlíkové dotace budou pokračovat až do roku 2022. Nově se soustředí na domácnosti s nižšími příjmy, kterým budou nabízet možnost získat až 95% dotaci na výměnu starého kotle. Domácnosti tak dostanou poslední možnost k výměně starého kotle s dotací ještě před jejich zákazem. Současně kotlíkové dotace dostávají novou podobu. Domácnosti s celkově nižšími a podprůměrnými příjmy mohou získat dotaci ve výši až 95 % a lidé si o ni budou moci žádat jako doposud – na krajských úřadech. Ostatní domácnosti s běžnými a vyššími příjmy si budou nově žádat o výměnu starého uhelného kotle v programu Nová zelená úsporám prostřednictvím Státního fondu životního prostředí ČR, a to s dotací až 50 %. Domácnosti s nižšími příjmy nadefinovalo Ministerstvo životního prostředí na základě modelu Agentury pro sociální začleňování. Domácnost, kde jeden člen domácnosti vydělal v roce 2020 maximálně 170 900 korun čistého příjmu, bude mít možnost si požádat o kotlíkovou dotaci s 95% podporou. Výdělky dětí se považují vždy za nulové a nesledují se, za každé dítě se však zvyšuje příjem celé domácnosti o stanovený maximální strop 170 900 korun. To znamená, že na 95% dotaci tak dosáhne například čtyřčlenná domácnost složená ze dvou dětí a dvou dospělých, kde oba rodiče (nebo jen jeden z nich) vydělali v roce 2020 dohromady ne více než 683 600 Kč čistého příjmu za celý rok. Domácnosti složené čistě z důchodců pobírajících starobní nebo invalidní důchod 3. stupně mají na 95% dotaci automaticky nárok, samozřejmě pokud splní další (technické) podmínky stanovené programem. Více informací najdete buď na webových stránkách Státního fondu životního prostředí nebo na stránkách Olomouckého kraje.

leták.png


Autor: I.Mik Publikováno 7. 12. 2021 15:02

Hasiči radí

Datum konání: 20. 12. 2021

Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje připomíná touto cestou všem občanům, aby byli v tuto dobu doma obezřetní, neboť každoročně dochází v období adventních svátků k nárůstu počtu požárů způsobených hořící svíčkou. Je důležité dodržovat následující základní pravidla. Pečlivě volit místo, kam svíčku ukládáte. Měla by vždy být na nehořlavé podložce, která brání jejímu přímému kontaktu s podkladem, např. s chvojím adventního věnce, ubrusem či s poličkou. Stejně tak umísťujte svíčku vždy v dostatečné vzdálenosti od hořlavých předmětů (záclon, závěsů, sedaček) a nikdy ji nedávejte k oknům, textiliím a do průvanu. Rovněž nenechávejte za žádných okolností hořící svíčky bez dozoru, stejně tak aromalampy, u kterých může dojít k vyvření hořlaviny na podložku a i krátká nepozornost tak může skončit požárem. Čtěte pozorně informace o bezpečném zacházení s výrobkem na příbalovém letáku. Dbejte také zvýšené opatrnosti při pohybu osob v místnosti se zapálenými svíčkami, zejména při hře dětí. Pozor je třeba dávat také na pohyb zvířat, která by neměla zůstat v místnosti s hořící svíčkou o samotě. Opouštíte-li byt nebo jdete-li spát, svíčky důkladně uhaste. Je-li to možné, vybavte svůj byt či dům detektory kouře. Tam, kde je to možné, nahraďte klasickou svíčku elektronickou. Její vyšší pořizovací cena se vám bohatě vrátí v pocitu bezpečí. Dojde-li přesto k požáru, zachovejte chladnou hlavu a co nejrychleji se ho pokuste uhasit. Využijte ruční hasící přístroj, kbelík s vodou či hydrant na chodbě. A závěrem ... vždy mějte na paměti, že život a zdraví je cennější než majetek. Vymkne-li se vám přes veškerou opatrnost situace kontrole, volejte číslo 150 nebo 112.

hořící svíčka.jpg


Autor: I.Mik Publikováno 20. 11. 2021 8:31

Veřejné zasedání zastupitelstva obce

Datum konání: 16. 12. 2021

Ve čtvrtek 16.prosince 2021 se od 18 hodin koná v sále obecního úřadu letošní poslední veřejné zasedání zastupitelstva obce.

Hradčany_PR_znak[9][1].png


Autor: I.Mik Publikováno 12. 12. 2021 18:21

Úřední hodiny na OÚ v prosinci

Datum konání: 13. 12. 2021

Obecní úřad Hradčany oznamuje občanům, že i v měsíci prosinci, stejně jako tomu bylo v měsíci listopadu, budou úřední hodiny pro  veřejnost na zdejším obecním úřadě změněny. Ty budou bývat každé pondělí a středu vždy v době od 15 do 17 hodin.

Hradčany_PR_znak[9][1][1].png


Autor: I.Mik Publikováno 5. 12. 2021 21:20

Pozvánka do Dřevohostic

Datum konání: 9. 12. 2021

Městys Dřevohostice tímto informuje, že má na svém náměstí jako každý rok instalovaný svůj vyhlášený betlém. V letošním roce si jej můžete přijet prohlédnout až do Tří králů. Jste srdečně zváni!

Betlem.jpg


Autor: I.Mik Publikováno 7. 12. 2021 15:25

Vánoční dárky pro útulek

Datum konání: 8. 12. 2021

Útulek pro zatoulaná zvířata Přerov, jehož provozovatelem jsou Technické služby Přerov, se prostřednictvím sociálních sítí a Kabelové televize Přerov opět obrátil na hodné lidi, aby kočkám a pejskům darovali k Vánocům krmivo na následující rok. Loni jsme se do této akce zapojili poprvé a štědří občané obce Hradčany přispěli mnoha pytli granulí, plechovkami masa, pamlsky a dalšími potřebnými věcmi. Proto jsme se rozhodli zapojit se i do letošní výzvy. Jak uvedli zaměstnanci útulku, je v letošním roce znát, že lidé mají méně financí a tak ubylo i dárků a příspěvků pro zatoulané chlupáče. Kdo by chtěl opuštěným kočkám a pejskům přispět granulemi či masovými konzervami, může je po dobu následujících dvou týdnů (tedy do 21.12.) doručit na obecní úřad a zástupci obce pak vše do útulku odvezou. Pracovníci útulku letos uvádějí, že granulí mají zatím dost, ale pokud byste i tak chtěli nějaké koupit, tak nemáte kupovat marketingové krmivo, protože to jsou vyhozené peníze, neboť tyto granule neobsahují žádné živiny a jejich svěřenci je často ani nechtějí žrát nebo po nich zvrací (např.granulemi značky Whiskas už ani nekrmí). Nejlepší jsou granule, kapsičky a plechovky značky BRIT, CALIBRA apod. Výrobky těchto značek jsou vysoce kvalitní, mají vyšší obsah masa (až 45%) a právě přísun masa a minerálů je právě v nadcházejících chladných měsících pro zvířata velmi důležitý. Dále můžete darovat pamlsky na výcvik jako jsou obyčejné piškoty, sušené maso či vnitřnosti, kosti na kousání. Rovněž je vhodným dárkem antiparazitní šampón či obojek. V neposlední řadě by v tuto dobu pracovníci útulku přivítali také staré ručníky, deky nebo prostěradla, kterými vystýlají kotce. Narazíte-li tedy v průběhu vánočního úklidu ve skříni na nepotřebné ručníky či nevyužívaná prostěradla, určitě je přineste na obec, neboť ještě najdou své využití. Naprosto nedostatkovým zbožím je také letos stelivo pro kočky. V letošním roce prošlo branami přerovského útulku 83 psů a 77 koček a v současné době se zde nachází 16 psů a 19 koček. Všem lidem ochotným pomoci němým tvářím patří předem veliké DÍKY!

pece-o-tlapky.jpg


Autor: I.Mik Publikováno 7. 12. 2021 15:49

Prodej živých ryb

Datum konání: 3. 12. 2021

Rybářství Tovačov oznamuje, že bude v naší obci v pátek 3.prosince 2021 prodávat před obecním úřadem v době od 15.00 do 15.20 hodin živé ryby. Nabízí kapry 1.třídy za 109 Kč/kg, dále pak tolstolobiky za 55 Kč/kg, pstruhy za 179 Kč/kg a amury za 116 Kč/kg.

ryby.png


Autor: I.Mik Publikováno 1. 12. 2021 23:39

Krásný advent

Datum konání: 29. 11. 2021

Vážení spoluobčané, dovolte mi, abych Vám jménem svým a jménem zastupitelů obce Hradčany popřála klidný a pohodový předvánoční čas.

bílý.jpg


Autor: B.Mik Publikováno 28. 11. 2021 23:44

Svoz bioodpadu ukončen

Datum konání: 27. 11. 2021

Tímto připomínáme občanům, že dnem 15.listopadu 2021 byl ukončen svoz bioodpadu a rovněž byl ze zpevněné plochy u OÚ odvezen kontejner na listí. Budete-li mít doma ještě nějaký bioodpad, využijte, prosím, své vlastní kompostéry.

bio.jpg


Autor: I.Mik Publikováno 20. 11. 2021 8:53


Návštěvnost stránek

399494