Štítky:

Hasiči informují

Datum konání: 1. 5. 2017

Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje tímto upozorňuje občany na nebezpečí používání otevřeného ohně ve volné přírodě a zdůrazňuje základní pravidla manipulace s ním! Vzhledem k blížícímu se pěknému počasí se dá předpokládat zahájení grilovací sezóny a s tím související zvýšený počet požárů, které mnohdy napáchají nevyčíslitelné majetkové a ekologické škody, v horším případě pak újmy na zdraví. Pamatujte zejména na vhodný výběr místa rozdělání ohně, bezpečné oddělení ohniště od okolí, nepoužívat při rozdělávání ohně vysoce hořlavé látky a nenechávat oheň nikdy bez dozoru. Používáte-li gril na balkoně, dávejte pozor na odletující jiskry, kouř a zplodiny, které mohou způsobit požár nebo obtěžovat sousedy. Vymkne-li se vám přes veškerou opatrnost situace kontrole, volejte hasiče nejlépe prostřednictvím tísňové linky 150, popř.112.

Autor: I.Mik Publikováno 9. 4. 2017 22:32

Slet čarodějnic

Datum konání: 30. 4. 2017

Duben končí! Je to sen? Poletíme opět ven! Vezmi svoje koště drahá, noc bude již jistě vlahá. Ber si koště, přidej plyn! Přidej se k nám ostatním ..... a doleť v neděli 30.dubna 2017 na 17.hodinu na hřiště do Hradčan, kde pořádá obec ve spolupráci s SK Hradčany tradiční "Pálení čarodějnic". Na místě jsou očekávány čarodějnice všech věkových kategorií, pro ty nejmenší bude připravena řada her a soutěží, za které obdrží sladké odměny a taky balonky napuštěné heliem. Rovněž bude zajištěno bohaté občerstvení, dobroty z udírny a k čarodějnému reji nám bude hrát DJ Komár.

Autor: I.Mik Publikováno 24. 4. 2016 8:08

Zájezd na Svatý Hostýn

Datum konání: 29. 4. 2017

Sbor dobrovolných hasičů pořádá v sobotu 29.dubna zájezd na tradiční pouť na Svatý Hostýn. V tento den bude u autobusové zastávky přistaven pro občany autobus a i letos se podařilo zajistit povolení k vjezdu až na parkoviště těsně pod Hostýnem. Odjezd je plánován na 8.30 hodin. Případní zájemci se mohou přihlásit v místní prodejně potravin. Prosíme o včasné přihlášení a to do 15.dubna, aby se případná volná místa mohla nabídnout občanům v okolních obcích.

Autor: I.Mik Publikováno 1. 4. 2016 11:35

Velikonoční turnaj ve stolním tenise

Datum konání: 15. 4. 2017

Stolně-tenisový klub Hradčany pořádá v herně stolního tenisu na centru společenského života v Hradčanech v sobotu 15.dubna tradiční Velikonoční turnaj pro registrované a neregistrované hráče včetně dětí a mládeže. Prezentace bude od 14.30 hodin, hrát se začne v 15 hodin. Po skončení turnaje bude schůze STK. Občerstvení je zajištěno. Všichni jste na akci srdečně zváni.

Autor: I.Mik Publikováno 8. 3. 2016 21:19

Velikonoční turnaj v šachu

Datum konání: 14. 4. 2017

V pátek 14.dubna pořádají místní šachisté velikonoční turnaj v šachu. Přesný čas a místo konání budou včas upřesněny.

Autor: I.Mik Publikováno 8. 3. 2016 21:14

Májkování

Datum konání: 9. 4. 2017

V neděli 9.dubna se uskuteční v naší obci tradiční velikonoční zvyk - májkování, kdy budou děvčata obcházet všechny domy s májkami a písní Vyšla hvězda, za což dostávají sladké odměny.

Autor: I.Mik Publikováno 9. 4. 2017 21:47

Aby jaro mohlo přijít

Datum konání: 8. 4. 2017

Obec Hradčany ve spolupráci s Centrem Ráj a místními spolky plánovala na sobotu 8.dubna tradiční úklidovou akci Aby jaro mohlo přijít. Z důvodu chladného a deštivého počasí je tato akce prozatím ZRUŠENA! Náhradní termín akce bude včas oznámen.

Autor: I.Mik Publikováno 12. 4. 2016 18:55

Zápis do 1.třídy

Datum konání: 4. 4. 2017

Základní škola a Mateřská škola Pavlovice u Přerova pořádá v úterý 4.dubna 2017 zápis dětí do 1.třídy a to od 13 do 17 hodin v budově 1.stupně. K povinné školní docházce se zapisují děti, které do 31.srpna tohoto roku dovrší 6 let nebo děti, kterým byl začátek školní docházky v roce 2016 odložen. K zápisu je třeba přinést občanský průkaz zákonného zástupce dítěte a rodný list dítěte. Budoucím prvňáčkům škola nabízí třídy s malým počtem žáků, individuální péči o dítě, osobní přístup učitelů, školu v pěkném prostředí, bohatou školní a mimoškolní činnost, zajímavý školní vzdělávací program, pestré využití volného času dětí v zájmových útvarech, dostupnost autobusové dopravy a návaznost spojů na výuku, péči o žáky se speciálními potřebami, možnost práce s asistentem, bezbariérový přístup a zdravé klima školy s dobrými mezilidskými vztahy.

Autor: I.Mik Publikováno 26. 3. 2017 19:36

Výstava jarních dekorací a suchých vazeb

Datum konání: 1. 4. 2017 - 2. 4. 2017

Občané Hradčan jsou tímto srdečně zváni do sousedních Pavlovic na 9.ročník výstavy jarních dekorací a suchých vazeb, která se koná v tamní knihovně ve dnech 1. a 2.dubna vždy v době od 14 do 17 hodin. Výstava bude spojena se soutěží a s ochutnávkou jarních pomazánek. Část výtěžku bude poté věnována místní základní škole.

Autor: I.Mik Publikováno 1. 4. 2017 11:52

Radslavská přilba

Datum konání: 1. 4. 2017

Členové Sboru dobrovolných hasičů Hradčany se v sobotu 1.dubna jako každoročně zúčastní 16.ročníku mezinárodní noční soutěže hasičské všestrannosti "Radslavská přilba", kterou pořádá za podpory Olomouckého kraje SDH Radslavice. Proběhne rovněž odpolední štafeta soutěžních družstev, která začíná ve 14.30 hodin. Na akci bude zajištěno bohaté občerstvení, všichni jste srdečně zváni a nezapomeňte přijet podpořit náš tým!

Autor: I.Mik Publikováno 27. 3. 2017 19:51