Úvod > Dění v obci > Aktuality > XX.Přerovské svatovavřinecké hody

XX.Přerovské svatovavřinecké hody

5.8.2022

Město Přerov vás tímto srdečně zve na hodové oslavy, které se konají ve dnech od 5. do 7.srpna 2022. Program se odehrává na náměstí TGM. V pátek zde vystoupí v 17 hodin Speciál Věry Špinarové, v 19 hodin Kern a ve 21.30 hodin Petr Kolář. V Galerii města Přerova na Horním náměstí bude navíc od 17 hodin Vernisáž hodové výstavy-Jindřich Štreit: Lidé Přerova. Jedná se o unikátní sérii dokumentující život ve městě objektivem světoznámého uměleckého fotografa. V sobotu vystoupí v 10 hodin Šediváci, ve 14 hodin Kameron, v 16 hod Mňága a Žďorp, v 18.30 hod Arrhythmia a ve 21 hod Penzistor. V tento den také bude od 10 hodin v Městském informačním centru v Předmostí komentovaná prohlídka Archeologie v kostce, spojená s prezentací archeologického výzkumu na farní zahradě v Předmostí. V neděli vystoupí na náměstí v 10 hodin cimbálová muzika Primáš, poté bude následovat v 10.15 hodin historický průvod a v 10.30 hodin pronese slavnostní slovo k hodům primátor města Petr Měřínský a děkan P.Josef Rosenberg. Odpoledne zahraje od 13 hodin Academic Jazz Band, od 15 hodin Děda Mládek Illegal Band a na závěr v 17.30 hodin Argema. Po celý den bude bohatý doprovodný program na Horním náměstí (šerm, historický jarmark, kejklíři atd.) a také se budou během dne konat mše svaté v kostele sv.Vavřince, v jehož farní zahradě bude v 15 hodin posezení s Moravskou Veselkou. Občerstvení je zajištěno.

veprnicka-pout_2.png