Úvod > Dění v obci > Aktuality > Svoz a odvoz nebezpečného odpadu

Svoz a odvoz nebezpečného odpadu

29.4.2023

Obecní úřad Hradčany ve spolupráci s firmou Recovera Využití zdrojů a.s. pro Vás zajistí SBĚR A ODVOZ NEBEZPEČNÉHO ODPADU !

Nebezpečné odpady budou odebírány vyškoleným pracovníkem a odváženy z následujících míst v obci podle tohoto časového harmonogramu:

Hodina

29.4.2023

u Obecního úřadu

10:15 – 10:45

PROČ? Nebezpečný odpad vyhozený do běžných popelnic a kontejnerů na komunální odpad ohrožuje život lidí, zvířat i rostlin. Proto jej musíme sbírat odděleně a potom odborně odstraňovat.

Co to je nebezpečný odpad? Jedná se o baterie všeho druhu, oleje, plechovky od barev a jiné nádoby obsahující zbytky nebezpečných látek, zářivky a výbojky, teploměry, kyseliny a zásady, laky, barvy a ředidla, lepidla, léky, dezinfekční prostředky, kosmetika, pesticidy, fotochemikálie, čistící prostředky na okna a WC, zaolejované hadry a pneumatiky.

Sběr, přeprava a odstranění odpadu bude prováděn v souladu s platnými předpisy.