Úvod > Dění v obci > Aktuality > Pozvánka na tučínské hody

24.7.2020
Datum ukončení:
26.7.2020

Starosta obce Tučín zve tímto srdečně občany Hradčan na tamní ,,Hodové slavnosti", které ve dnech 24. až 26.července 2020 pořádá ve spolupráci s obcí Tučín Sbor dobrovolných hasičů Tučín. Zváni jsou všichni rodáci, příbuzní, přátelé i ostatní veřejnost. Program hodů je následující. V pátek bude v době od 16 do 18 hodin otevřen Dům tradic a řemesel v č.p.17, kde bude k vidění výstava hraček. Ve 20 hodin se koná předhodová taneční zábava na koupališti s kapelou FORUM. V sobotu bude opět otevřen Dům tradic a řemesel, a to v čase od 10 do 13 hodin, dále se v 15 hodin uskuteční na hřišti hodové sportovní klání. Bude to fotbal mladých nadějí a dívek a také fotbal bez rozdílu věku. Pro samotné aktéry i diváky bude připraveno občerstvení zdarma. Na hřišti pak rovněž proběhne soutěž v hodu diskem na koš (discgolfové patování). Od 16 hodin bude na koupališti přichystána nafukovací skluzavka a na dobu od 17 do 22 hodin je připraveno posezení na koupališti u pěnivého moku a dobrot z roštu za poslechu hudební skupiny Tučéňáci. Neděle začne již v 7 hodin ráno hudebním budíčkem se Záhorskou kapelou nazvaným ,,Vyhrávání Aničkám a sponzorům". V 9 hodin se u kapličky uskuteční slavnostní mše svatá a po celý den bude v parčíku u kaple probíhat výstava ,,Má vlast cestami proměn". I v tento den bude otevřen Dům tradic a řemesel, a to v čase od 10 do 12 hodin. Nesmí samozřejmě chybět projížďka Tučolínem, ta bude odpoledne od 16 do 18 hodin. Hlavní hodová veselice se bude odehrávat od 17 hodin v areálu Na Rybníčku, kde bude hrát k tanci a poslechu kapela DYNASTY a chybět nebude ani bohaté občerstvení. V tomto areálu budou po oba víkendové dny různé atrakce, kolotoče, houpačky a střelnice.

kolotoč.jpg