Úvod > Dění v obci > Aktuality > Olej a tuky z přípravy jídel nepatří do obecní kanalizace

Olej a tuky z přípravy jídel nepatří do obecní kanalizace

26.11.2023

Žádáme občany, aby nevylévali tuk a oleje z přípravy jídel do odpadu. Oleje a tuky slejte do plastové láhve s uzávěrem a odneste do popelnice na oleje, která se nachází s ostatními kontejnery na odpad na ploše vedle úřadu. Na použitý olej je tam popelnice s růžovým víkem. Olej nenalévejte do skleněných lahví, které se mohou rozbít. Vytříděný olej poslouží všem ještě jednou a ušetří tak spoustu surovin a zdrojů. Po vyčištění se z něj vyrobí moderní biopalivo pro letadla a auta.

Tříděním oleje zabráníte zanášení a ucpání odpadního potrubí u vás doma, a šetříte tak prostředky na případné opravy a čištění. Rovněž se předchází znečištění a haváriím celé kanalizační sítě, které je nutné nákladně a složitě řešit. Děkujeme.

třídím olej obrázek.png