Úvod > Dění v obci > Aktuality > Hradčanská sklinečka 2022

Hradčanská sklinečka 2022

2.4.2022

Klub seniorů Hradčany ve spolupráci s obcí Hradčany pořádají v sobotu 2.dubna 2022 v sále obecního úřadu akci ,,Hradčanská sklinečka 2022". V sobotu dopoledne bude v době od 10 do 11 hodin probíhat příjem vzorků, mezi 14. a 17.hodinou bude vlastní hodnocení a kolem 18.30 hodin bude vyhlášení výsledků. Soutěžit se bude ve dvou kategoriích: I.kategorie - slivovice a II.kategorie - různé (ostatní ovocné destiláty a směsky). Vzorky o objemu 0,3 litru s označením jména, příjmení a bydliště pěstitele, druhu ovoce a stupně destilátu. Pěstitel může k hodnocení dodat max.3 vzorky. Hodnocení bude anonymní - komisionelní podle kritérií (vzhled, vůně a chuť). Závěrečné slavnostní vyhodnocení proběhne po 18.30 hod. První tři z každé kategorie obdrží věcné ceny a diplomy. Případné zůstatky si mohou přítomní pěstitelé odnést nebo jimi pohostit. Upozornění pěstitelům: Akce ,,Hradčanská sklinečka" je pouze obohacením činnosti spolku místních seniorů a neklade si za cíl býti významnou soutěží. Od 17 hodin srdečně zveme i ostatní veřejnost, aby se přišla podívat na slavnostní vyhodnocení nejlepších pálenek, ochutnala je a pobavila se s přáteli při reprodukovaném poslechu známých retro písniček. Na čepu bude pivo Radegast Rázná 10 a další občerstvení dle nabídky. Od 19.hodiny bude na programu volná zábava, povídání, koštování a poslech hudby. Na 23.hodinu je plánován pravděpodobný závěr akce. K účasti Vás srdečně zve Klub seniorů Hradčany!

slivina.jpg