Úvod > Dění v obci > Aktuality > Hradčanská sklinečka 2019

Hradčanská sklinečka 2019

30.3.2019

Šachový klub Hradčany ve spolupráci s obcí pořádají v sobotu 30.března v sále obecního úřadu soutěž ve slivkoštu. V době od 10 do 11.30 hodin bude probíhat příjem vzorků, mezi 14. a 17.hodinou se uskuteční vlastní hodnocení přijatých destilátů. V 19 hodin bude slavnostní vyhlášení výsledků a okolo 20.hodiny proběhne losování tomboly. Každý vzorek by měl mít objem 0,3 litru a měl by mít štítek, kde bude uvedeno jméno a příjmení pěstitele, druh ovoce, stupeň destilátu a rok vypálení. Každý pěstitel může do soutěže dodat max.3 vzorky. Ty budou při příjmu přelity do stejných lahví očíslovaných vylosovaným číslem. Hodnocení je anonymní, stanovené komisí a to dle tří kritérií (vzhled, vůně a chuť). Soutěžit se bude ve dvou kategoriích, I.kategorie budou slivovice a II.kategorie ostatní různé ovocné destiláty. První tři vítězové z každé kategorie obdrží poháry a diplomy. Případné zůstatky vzorků si pěstitelé mohou buď odnést nebo lépe - pohostit zde své přátele. Široká veřejnost je tímto srdečně zvána na 18.hodinu, od kdy může v sále zhlédnout vyhlášení, zkusit své štěstí v tombole nebo se pobavit při poslechu i tanci kapely DUO ANGELS. Na 3.ročník "Hradčanské sklinečky" srdečně zvou místní šachisté.

panák.jpeg