Úvod > Dění v obci > Aktuality > Hodové slavnosti 2022

Hodové slavnosti 2022

2.9.2022

První zářijový víkend jsou občané Hradčan srdečně zváni do sousední obce Pavlovice u Přerova na akci ,,Hodové slavnosti 2022". V pátek 2.září 2022 se od 19 hod uskuteční v prostoru za kulturním domem ,,Posezení s cimbálem" v podání Cimbálové muziky Primáš Jardy Odstrčila. V sobotu 3.září 2022 se bude od 10 hodin hrát na tamním hřišti turnaj přípravek TJ Sokol Pavlovice. Od 13 hodin se uskuteční mistrovské utkání dorostů FK Radslavice/Pavlovice - TJ Sokol Čekyně. Mezi 13. a 17.hodinou vás ve vestibulu KD čeká výstava Co svědčí rodinám a rovněž v čase mezi 13. a 15.hodinou pořádá zdejší Centrum pro rodinu Ráj Cestu pohádkovou říší. V 16 hodin proběhne přátelské utkání starých pánů. V hasičské zbrojnici bude v době od 16 do 18 hodin otevřena výstava hraček a také od 16 do 1 hod zde proběhne Den otevřených dveří. Den bude zakončen od 19 hodin předhodovou zábavou u hasičské zbrojnice a hrát bude Jen tak 2. Neděle 4.září 2022 začne už v 6.45 hodin budíčkem s Moravskou Veselkou, mažoretkami a průvodem obcí. Od 9 hodin se koná v kostele Sv.Jiljí slavnostní mše svatá a v 10 hodin se můžete opět těšit na fotbal, tentokrát to bude turnaj přípravek TJ Sokol Pavlovice. Okolo 10.hodiny se u hasičské zbrojnice uskuteční hudební zastavení Moravské Veselky a vystoupení mažoretek a v čase od 10 do 17 hodin proběhnou ukázky RC modelů stavební techniky (parkoviště za KD) a stejně tak bude v tomto čase opět otevřena v KD výstava Co svědčí rodinám. Odpoledne bude od 13.30 hodin na hřišti mistrovské utkání mladších žáků (TK Sokol Pavlovice/Beňov-TJ Sokol Újezdec/FC Želatovice). V čase mezi 14. a 21.hodinou bude v hasičské zbrojnici opět probíhat Den otevřených dveří a v době od 15 do 15.30 hodin bude v kostele Sv.Jiljí svátostné požehnání a Te Deum. Od 15 do 17 hodin bude také opět otevřena výstava hraček. V 15 hodin se můžete těšit na posezení s hudební skupinou Tučeňáci (do 19 hod na pódiu u zbrojnice). V 16 hodin bude na hřišti mistrovské utkání v kopané, a to muži TJ Sokol Pavlovice versus TJ Sokol Hustopeče. Po celou dobu budou v provozu kolotoče. Na pondělí 5.září 2022 jsou již tradičně plánovány tzv.Hodové dozvuky, tedy úklid obce po hodech, kdy starosta vyvalí sud piva. Úklid začíná v 8 hodin u hasičské zbrojnice a konec je v 16 hodin neb v úterý se jde do práce!!! Zastupitelstvo obce Pavlovice u Přerova přeje všem návštěvníkům příjemné prožití pavlovických hodů.

hody.jpg