Úvod > Dění v obci > Aktuality > Cyrilometodějské slavnosti

Cyrilometodějské slavnosti

5.7.2022

Občané Hradčan jsou tímto srdečně zváni do nedaleké obce Radslavice, kde se ve dnech od 1. do 5.července 2022 konají 25.Cyrilometodějské slavnosti obce Radslavice. V pátek 1.7. proběhne v 18 hodin slavnostní zahájení v kulturním domě, kde bude prezentována výtvarná soutěž Radslavice očima dětí a budou zde vyhlášeny nejzdařilejší práce a předány ceny nejlepším výtvarníkům. Od 19 hodin se zde můžete těšit na divadelní představení Opačné pohlaví. Jde o lehce erotickou komedii Davida Tristmana v podání divadelního spolku Vlkoš a pořadatelé upozorňují, že představení není vhodné pro děti do 12 let. Po skončení bude následovat přátelské posezení občanů a hostů. Sobota 2.7 se bude odehrávat ve zdejším sportovním areálu, kde bude od 9 hodin turnaj v tenise (amatérský souboj smíšených dvojic), od 10 hodin turnaj ve stolním tenise a od 20 hodin taneční zábava s hudební skupinou AXEL. Neděle 3.7. bude patřit místním hasičům. Od 13.30 hodin proběhne soutěž ručních koňských stříkaček s mezinárodní účastí a také sportovní víceboj hasičských družstev v netradičních disciplínách. Na pondělí 4.7. je nachystáno ve sportovním areálu letní kino, a to animovaná pohádka Zpívej 2. Úterý 5.7. začne v 9 hodin mší svatou v chrámu Páně Sv.Josefa, poté proběhne v 10 hodin žehnání nového zásahového vozidla SDH CAS Scania a ve 13 hodin bude ve sportovním areálu zahájen 6.ročník soutěže Hubertův kotlík ve vaření kotlíkových gulášů. Na 14.hodinu je naplánováno ,,Myslivecké odpoledne", kde se můžete těšit na speciality zvěřinové kuchyně, zábavný program pro děti (soutěže s mysliveckou tématikou, malování na obličej), ukázku dravců, lukostřelbu atd. Od 15.30 hodin bude posezení s hudbou, kdy k poslechu zahraje country kapela Letokruhy a na 19.30 hod je plánováno vyhodnocení soutěže Hubertův kotlík. Po všechny dny bude na všech akcích zajištěno bohaté občerstvení a na setkání s Vámi se těší představitelé obce i všech tamních spolků.

verozvesti_900x490.jpg