Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Dění v obci > Akce archiv > Akce 2023 > VÝSTAVA OVOCE A ZELENINY 16. - 17. 9. 2023

VÝSTAVA OVOCE A ZELENINY 16. - 17. 9. 2023Datum konání:
16.9.2023
Datum ukončení:
17.9.2023

Dlouhotrvající studené jaro a horké léto vystřídaly prudké lijáky s kroupami, to vše postihlo zahrádkáře v našem okolí. A tak jsme váhali, zda uspořádat tradiční výstavu ovoce a zeleniny. Všichni nám tvrdili ,, já nic nemám, nic se neurodilo", přesto jsme se rozhodli výstavu uspořádat. Bylo to až překvapivé, co se lidem podařilo vypěstovat. Vše nebylo, jak si představovali, ale přesto přinesli vše, co se urodilo, a nebylo toho málo! V každé soutěžní kategorii se našel ,, gigant" . Brambor 518g od p. Vladimíra Rašky z Tučína, česnek o váze 154g od Romana Otáhala ze Šišmy a manželé Hana a Ota Sloukovi z Hradčan vyhráli s cibulí o váze 362g. Ještě jednou gratulujeme a děkujeme. Musíme poděkovat všem 20 vystavovatelům, kteří nás stále podporují a bez nich by se tato úžasná akce nemohla konat. Na výstavě bylo k vidění nepřeberné množství všelijaké zeleniny a ovoce, ale i květin, které v letošním podzimu vykvetly. Jen jablek bylo přece
jen méně, než v minulých letech. Bohužel jedna vystavovatelka nám bude už navždy chybět, a to Maruška Klvaňová. Letos byl její stůl místo výpěstků naplněn tichou vzpomínkou.
Naši výstavu také zpestřila přehlídka váz z české keramiky, kterou nám zapůjčila p, Jeanette Navrátilová z Přerova. Letos si návštěvníci výstavy, kterých bylo 220, mohli zakoupit nejen chryzantémy, vřesy, drátovce a macešky od p. Bouchala z Radvanic, ale i podzimní věnce, svícínky a trvalky od mladé pěstitelky slečny Haluzíkové z Pavlovic. V jednom z prodejních stánků nabízela p. Irena Hradilíková bylinné sirupy.
Návštěvníci si pochvalovali nejen námi naaranžovanou výstavu, ale i možnost si něco zakoupit, občerstvit se, pohovořit a posedět s přáteli. Děti jako vždy obsadily tombolu. Znovu se nám potvrdilo, že i přes nepřízeň počasí má smysl tuto výstavu každý rok uspořádat.
Je to zřejmé i z naší kroniky, kde nám návštěvníci děkují za příjemný zážitek a my jsme vděčni VÁM,  kteří jste se na něm podíleli.

Jana Jančíková ZO ČSZ


Návštěvnost stránek

408337