Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Dění v obci > Akce archiv > Akce 2023 > HODOVÉ OSLAVY

HODOVÉ OSLAVYDatum konání:
9.6.2023
Datum ukončení:
11.6.2023

Již tradičně červen patřil největší akci pořádané obcí Hradčany. Ve dnech 9.-11. června obec pořádala hodové oslavy.

Tentokrát jsme si připomněli i výročí 110 let Sboru dobrovolných hasičů v Hradčanech.
Po 10 letech se rovněž konal sjezd rodáků.
Program byl velmi bohatý po všechny tři dny. Už v pátek pořádali sportovci při této příležitosti letní kino a promítali film "Po čem muži touží 2". Před jeho začátkem se promítal dokument o obci "Hradčany včera a dnes". Nechybělo ani bohaté občerstvení. Počasí nám bohužel nepřálo a celý večer pršelo. Přesto se našlo dost občanů, kteří si toto promítání nenechalo ujít. V sobotu se nám počasí umoudřilo a již brzy zrána nachystal pro malé i velké stolně-tenisový klub turnaj v herně stolního tenisu.
Od dopoledne až do večera patřila sobota místním hasičům a jejich oslavám. V 10 hodin se konala v sále obecního úřadu slavnostní schůze s obědem pro pozvané hosty s vyznamenáním oceněných hasičů a dalších osobností. Od 13 hodin pak byla na výletišti ke zhlédnutí hasičská a policejní technika. Večer ukončila na výletišti předhodová zábava se skupinou No problem.
V neděli sice vysvitlo sluníčko, ale pořádně nám začalo foukat. V 8.30 hodin nás "probudila" Moravská Veselka ze Sušic. Po ní se konala mše svatá v kapli a kladení věnců u pomníku padlých v obou světových válkách. Před obědem nám pak na návsi opět zahrála Moravská Veselka a na návsi vystoupily děti z folklórního souboru Maleníček se svým programem. V 11.30 hodin se konal v sále obecního úřadu oběd pro pozvané hosty a rodáky. Odpoledne bylo ve znamení bohatého programu na výletišti. Připraveny byly pro děti i zábavné atrakce. Vzhledem k velkému větru nemohla být postavena lezecká stěna, která se i loni těšila velké oblibě. Nahradil ji bodyzorbing . Stejně jako loni si děti mohly vyzkoušet lodičky na vodě a aquazorbing. Dále byl pro děti připraven malý
a velký skákací hrad. Na parketu se pak střídala celá řada účinkujících. Nejdříve vystoupil soubor Trávníček se svými 40 členy. Návštěvníci zhlédli vystoupení malých gymnastek z CPR Ráj a na závěr patřil parket taneční skupině Colorado. Výletiště praskalo ve švech a na poslední chvíli bylo potřeba doplnit zásoby nápojů a občerstvení, které došly. Odpolední program se chýlil ke svému konci a na závěr byl připraven koncert kapely Synkopa. Přítomné provázel moderátor Bob Přidal. Koncert začal hudebním recitálem "Zůstávají s námi", který byl věnovaný legendám přerovské hudební scény Pavlu Novákovi a Jardovi Wykrentovi. V sobotu se o občerstvení starali místní hasiči a v neděli to byl spolek seniorů a zahrádkářů. Všem, kteří se podíleli na přípravách a organizaci hodových oslav patří velké poděkování.


Návštěvnost stránek

414040