Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Dění v obci > Akce archiv > Akce 2022 > Velikonoční turnaj ve stolním tenise

Velikonoční turnaj ve stolním tenise

Datum konání:
16.4.2022

Po dlouhých měsících útlumu po covidovém šoku byly ve dnech 16. a 17.dubna uspořádány dva velikonoční turnaje. Sobotní byl určen pro děti a mládež a nedělní pro dospělé. Jednalo se již o 9.ročník, neboť tuto tradici držíme nepřetržitě již od roku 2011, přerušena byla pouze z důvodu epidemie v letech 2020 a 2021. Je jenom dobře, že se opět rozběhly dětské tréninky, které v současné době, a to každou středu v týdnu, navštěvuje pravidelně šest dětí z Hradčan a okolních obcí. Další turnaj určený dětem se uskutečnil 16.června, tehdy se jej zúčastnily čtyři děti. Vítězem turnaje se stal přespolní Matouš Valenta, když bohužel domácí Jirka Navrátil neunesl těžkou, zavazující roli favorita, kdy mu ve finálovém utkání Matouš oplatil porážku ze základní skupiny. Jirka tedy obsadil 2.místo, na 3.místě se umístila se umístila Bára Vaculíková a 4.místo obsadil Roman Meduna. Vítězem dětské obíhačky se rovněž stal Matouš Valenta ze Šišmy. Jako vítané obohacení turnaje byl do programu zařazen i mini biatlonový závod. Ten vyhrála Bára Vaculíková, která ze všech soutěžících zvládla nejlépe střelbu. Tato dovednost se může obzvláště hodit pro dnešní neklidnou dobu. Velikonočního turnaje pro dospělé se tentokrát zúčastnilo 9 hráčů, z toho 4 registrovaní a 5 neregistrovaných. Všichni byli zařazeni do jedné skupiny, kde se hrálo systémem každý s každým. Podle umístění v tabulce se stanovilo konečné pořadí, a to zvlášť jak pro registrované, tak i pro neregistrované hráče. Všechny tři soutěžní disciplíny ovládl domácí hráč ST Hradčany Tomáš Kyselák. Největší herní problémy měl během turnaje s Pavlem Hrabalem (hráč TJ Sokol Osek ,,A“), kdy ve druhém setu musel dokonce odvracet dva mečboly. Turnaj byl ukončen tradičním přátelským posezením hráčů a organizátorů v kuchyňce spolkového domu.