Úvod > Dění v obci > Akce archiv > Akce 2019 > Klub seniorů Hradčany na zámku v Přerově

Klub seniorů Hradčany na zámku v Přerově

15.12.2019

Skupinka našich seniorů si v neděli 15. prosince dvěma osobními auty zajela navodit sváteční atmosféru na velmi ojedinělou vánoční výstavu do přerovského zámku. Bylo se opravdu na co dívat a co obdivovat. Kromě několika velmi krásně nazdobených živých vánočních stromků bylo k vidění i různé vánoční a sváteční stolování, krajky, formy na pečení, vykrajovátka či kuchyňské náčiní sloužící k přípravě štědrovečerní večeře. Na chodbách byly vyvěšeny pohlednice od 60.let až po dnešek. Perlou výstavy byl nádherný z lipového dřeva ručně vyřezávaný betlém od lidového řezbáře z Vysočiny pana Bedřicha Zbořila, skvělého sázavského řezbáře. Ten vznikl na objednávku přerovského muzea a pan Zbořil ho vyřezával od roku 1997 až do roku 2009. Zbořilův betlém má celkem 129 figur o výšce zhruba 30 cm. Kromě tradičních betlémských postav jsou zde i výjevy z běžného života na vesnici. Naši senioři se mohli po prohlídce zámku projít po Horním náměstí, kde probíhal vánoční jarmark. Potom jsme ještě zašli do městské galerie a sešli se na náměstí TGM, kde hrála přerovská folková kapela Špunt. Chvíli jsme poslouchali a před čtvrtou hodinou jsme odjížděli do Hradčan, aby někteří z nás ještě stihli navštívit i vánoční koncert v místní kapli.