Úvod > Dění v obci > Akce archiv > Akce 2018 > Přednáška MUDr.Koudelky o nemocech pohybového ústrojí

Přednáška MUDr.Koudelky o nemocech pohybového ústrojí

23.11.2018

V pátek 23. listopadu 2018 se konala první z přednášek, které jsem se rozhodla pro naše spoluobčany organizovat. Mým hostem byl praktický lékař MUDr. Ludvík Koudelka a jako téma jsme společně vybrali „onemocnění pohybového ústrojí“. Vždyť záda nebo kolena v dnešní uspěchané době bolí snad skoro každého dospělého. Pan doktor o těchto potížích hovořil téměř hodinu a půl. Přestože šlo o vážné téma, dokázal přítomné zaujmout svým zábavným komentářem a rozesmát svými zážitky, které jeho profese lékaře někdy přinese. Byla jsem moc ráda, že se ještě většina účastníků zdržela v sále i po skončení akce. Tyto přednášky jsem se rozhodla organizovat nejen kvůli tomu, aby se lidé dozvěděli něco důležitého nebo zajímavého, ale i proto, aby se i v tomto zimním období občané a především ti starší sešli a popovídali si se svými sousedy, známými či kamarády. Přestože v dnešní době můžeme během minuty komunikovat s celým světem, s těmi nejbližšími tomu tak mnohdy není. Už si spolu tolik nepovídáme, neumíme si naslouchat, neumíme si na sebe udělat čas a být pozorní  jeden k druhému. A to je velká škoda! Ráda bych tyto přednášky či besedy organizovala po celé zimní a jarní období.  Budu se snažit vybírat zajímavé přednášející a aktuální témata. Věřím, že tato posezení budou zajímavá nejen pro naše seniory, ale i pro ostatní občany. Děkuji paní starostce za podporu  v podobě úhrady občerstvení a Romance Žákovské za pomoc při přípravě sálu a obsluhu. O konání přednášek v dalších měsících budete včas informováni.

kloub.jfif