Novinky

Wilbur SMITH - Běsnící spravedlnost

Autor nás přenese na palubu letadla do Londýna, které unese skupina teroristů. Na palubě je mnoho prominentních osob, proto o napětí a akci není nouze. Podaří se hrdinům zarazit hrozbu brutálního násilí a ohrožení obyčejných nic netušících lidí? Jedno nečekané odhalení za druhým Vás udrží u knížky až do samého konce.


Nora ROBERTSOVÁ - Tanec větru

Na ostrůvek u pobřeží Atlantiku přijíždí křehká Nell. Hledá zde úkryt před svým násilnickým mužem. Po zinscenované autonehodě a pod falešným jménem doufá, že na ostrově Tří sesterzačne nový život. Panickou hrůzu z bývalého manžela jí pomáhají překonat přátelství s Miou a náklonost k místnímu šerifovi Zackovi. Je možné, aby se Nell opravdu sblížila s tímto sympatickým mužem, když překročila zákon a tají svou pravou identitu? Avšak své tajemství nemá jen Nell...


Barbara WOODOVÁ - Dům vzpomínek

Andrea se po pětadvaceti letech vrací do svého rodiště, městečka Warrington v Anglii, které s rodiči opustila, když jí byly dva roky. Důvodem návštěvy je vážný zdravotní stav dědečka. Andrea sice nemá chuť setkat se po tolika letech se svými příbuznými, ale bere tuto cestu jako únik, potřebuje se vyrovnat s dalším nevydařeným vztahem. Netuší, že starý dům, v němž žije její babička, má za sebou smutnou historii. Časem se jí ale podaří vyzvědět část příběhu. Viktor, Andrein pradědeček, údajně znásilnil ženu svého bratra a z toho se jim narodil syn Robert, Andrein dědeček. Najednou se s ní začnou dít divné věci, jakýmsi časovým oknem může vstupovat do života Viktorovi rodiny.

Viktor a Jenifer se do sebe na první pohled zamilují, ale když Viktor odjede a po roce se vrátí, je už Jenifer provdaná za jeho bratra. Je z toho zničený. Podaří se mu udělat kariéru doktora, ale na svou lásku nemůže zapomenout.


Angie SAGEOVÁ - Magyk - Příběhy Septimuse Heapa

Na počátku je dítě nalezené v lese - příběh, který se pak odvíjí, je strhujícím dobrodružstvím v čarovném světě fantazie a kouzel. Kniha o Septimusovi Heapovi je v zemi svého vzniku, Velké Británii, mimořádně úspěšná a mnozí ji považují za zdařilého konkurenta slavného Harryho Pottera. Hrdinové příběhu jsou vylíčeni tak opravdově, že se o ně skutečně budete strachovat a do poslední chvíle budete plni napětí, jak tento neuvěřitelný příběh dopadne: Septimus Heap, princezna Jenna, čarodějové a jejich pomocníci musí bojovat s nepřízní osudu a mocnými nepřáteli, a není to boj nikterak lehký, neboť černokněžník DomDaniel je ztělesněním zla a jeho moc je obrovská.

Kromě hlavních hrdinů se zde setkáte i s celou řadou kouzelných tvorů a podivuhodných bytostí, ať už je to dobrácký Bobrspát, obětavý krysoun Staník, udatní brouci obrněnci nebo magogové, odporní černokněžníkovi pomocníci.

A až knihu dočtete, nemusíte litovat, že už je konec - Magyk je prvním dílem ze slibované trilogie příběhů Septimuse Heapa.


 

 

 

 

hradcany_knih_footer.png