ZDOBENÍ PERNÍČKŮ

V podvečer 4.listopadu uspořádala knihovna Mikulášské zdobení perníčků, které se setkalo s velkou odezvou. Po vyšlehání velkého množství polevy se malí koledníci vrhli na upečené perníčky a začalo zdobení. A bylo se na co dívat. Dětem šla práce pěkně od ruky a za 2 hodiny byly všechny upečené perníčky nazdobené. Podívejte se jak.

perníky 009.jpgperníky 012.jpgperníky 005.jpgperníky 008.jpg

KRÁL PEXESA

Již tradičně se koná v listopadu velký turnaj v pexesu o nejlepšího hráče. V letošním ročníku, který se konal v pátek 12.listopadu zvítězila s obrovským náskokem Marika Slouková.

pe13.jpgpe03.jpgpe05.jpgpe20.jpg

TÝDEN KNIHOVEN V HRADČANECH

K tradičnímu říjnovému týdnu knihoven si pro vás knihovna připravila dvě akce. V pátek 8.října zveme všechny čtenáře na večerní čtení. Vrátíme se společně do dětství a do pohádek a zaposloucháme se do Zlatovlásky a Popelky.
V sobotu od 10.00 se bude konat knihovnická dílna - výroba záložky do knihy.
Zveme všechny čtenáře. Těším se na vás!!!

cteni08.jpgcteni04.jpgcteni05.jpgzal03.jpg

!!!SOUTĚŽ!!! OBLÍBENÝ POHÁDKOVÝ HRDINA

Knihovna připravila pro všechny své čtenáře velkou prázdninovou soutěž !Můj oblíbený pohádkový hrdina." Během celých prázdnin můžete nosit do knihovny obrázky nebo koláže svých oblíbených pohádkových postaviček. Všechna vaše dílka budou vystavena a pomocí hlasování občanů bude vybrán vítěz - nejšikovnější malíř obce.

hrdina01[1].jpghrdina02[1].jpg

KRONIKA OBCE HRADČANY

Od října je v knihovně pro všechny zájemce k dispozici ofocená kronika obce Hradčany a také 2 kroniky místní obecné školy. Upozorňujeme občany, že kroniky mohou studovat pouze v knihovně, nelze je půjčovat domů, ale mohou si ofotit stránky, které je zajímají nebo si nechat kroniky vypálit na CD.

KRÁL PEXESA

Ve středu 28.10.2009 se v knihovně v Hradčanech od 14.00 hodin rozpoutal velký souboj o titul \"Král pexesa\". Po více jak dvou hodinách jsme konečně měli vítěze. Pro tento rok se jím stal Vašek Hanák. Více o této akci v sekci fotogalerie.

SOUTĚŽ

!!! POZOR !!!!

Dne 30.9.2009 končí termín pro odevzdání Vašich výtvorů do soutěže Hradčany očima občanů. Pokud máte ještě nějaké fotografie nebo obrázky, čekáme na Vás v knihovně každý čtvrtek a sobotu.

Den matek

Pokud chcete překvapit svoji maminku netradičním přáníčkem, přijďte si ho vyrobit v sobotu 2.5. do knihovny.

V sobotu 2.5.2009 se sešli všichni, kdo chtěli maminkám k jejich svátku vyrobit přáníčka v knihovně. Každý se hned s chutí pustil do práce...lepili jsme, stříhali, malovali a po dvou hodinách si každý odnesl několik přáníček pro svou maminku.

!!! Hradčany očima občanů - soutěž !!!

Knihovna Hradčany vyhlašuje soutěž pro všechny nadšené fotografy a malíře - Hradčany očima občanů. Soutěž bude trvat od 1.května do 1.října 2009. Popadněte foťáky, pastelky, tužky, barvy a pokuste se zachytit obec tak, jak ji vidíte Vy! Nejzdařilejší práce budou vystaveny v sále místního hostince na velké vernisáži v říjnu, na které občané hlasováním vyberou nejlepší 3 práce.Ty budou i odměněny. Všechny obrázky pak budou použity na výzdobu obecního úřadu, knihovny a budovy na výletišti.
Obrázky můžete nosit do knihovny během otvírací doby nejpozději však do 20.9.2009.
Těšíme se na Vaše práce!!!

Turnaj v člověče nezlob se

V pátek 30.ledna využila knihovna v Hradčanech pololetních prázdnin a uspořádala pro děti Turnaj v člověče, nezlob se. Ve 14.00 se všichni sešli ve výborné náladě, rozlosovali si soupeře a začaly urputné souboje. Během turnaje se všichni posilňovali čajem a bonbony. Nejmenší hráči si stihli i vymalovat obrázky, ketré jsou vystavené v knihovně. Po dvou hodinách se konečně rozhodlo.
Na 1.místě se umístila Markéta Žákovská, druhé místo vybojovala Lenka Tomčíková a třetí místo obsadil Marián Školoud.
Všichni si však odnesli drobné dárky. Na ostatní fotky z akce se můžete podívat ve fotogalerii.

hradcany_knih_footer.png