Úvod > Dění v obci > Akce archiv > Akce 2018 > Hradčanské vlnky

Hradčanské vlnky

Datum konání:
13.10.2018

V sobotu 13.října 2018 v překrásném podzimním počasí, které připomínalo spíše letní červencový den, padl účastnický rekord Hradčanských vlnek a vlneček. Na místním výletišti se v dopoledních hodinách prohánělo 112 dětí a na start hlavního závodu se na náves před kapli postavilo 129 běžců ve věku od 9 do 73 let. Z toho 5 běžců bylo z Hradčan a blízkého okolí a to Jana Opravilová, Ondrej Koliba, Luděk Procházka, Marián Motyka a skoro Hradčaňák Ondřej Zlámal ze Šišmy. V dopoledních hodinách proběhly nejprve starty v šesti dětských kategoriích po jednotlivých ročnících od roku narození 2003 do 2013 a mladší. Z celkového počtu 112 dětí se na start postavilo 9 dětí z Hradčan, které bojovaly jako lvi, aby se mohly před místním publikem postavit na stupně vítězů. To se nakonec poštěstilo Štěpánu Svozilovi, který bral celkově 2.místo v kategorii "Nejmladší kluci" a stejně tak se umístil Jonáš Motyka v kategorii "Přípravka hoši". Oběma gratulujeme. O rána až do odpoledne byl pak pro děti připraven velký dětský koutek se skákacím hradem, tvořením, velkým kobercem na hraní apod. Ve 12:08 hodin odstartoval od kaple hlavní závod na 10,4 km s převýšením 280 metrů. Ten vedl přes louky, polní cesty i lesní pěšiny a to převážně v dřevohostickém lese. Po zdolání posledních dvou vlnek v podobě dvojitého výběhu a seběhu Sedlištěk a rychlém doběhu do cíle zvládl tuto trať nejrychleji Pavel Dvořák z Biatlonu Prostějov v čase 41:39 minut. Jako druhý doběhl Petr Kučera z KESBUK v čase 43:18 minut a třetí byl v cíli Lukáš Koudelka z AK Drnovice v čase 44:11 minut. Mezi ženami excelovala Zuzana Kročová z Hranic, která doběhla v čase 49:53 minut, za ní doběhla Alena Loserová ze ZAPRO teamu v čase 54:38 minut a bronz patřil Vladimíře Křížové z Olomouce, která trať zdolala za 55:29 minut. Nejúspěšnějšími Hradčaňáky byli Marián Motyka s časem 1:03:46 hodin a Jana Opravilová s časem 1:09:04 hodin. Největšími vítězi se pak stali ti, kteří se vzdali závodu a pomohli mé kamarádce Nikole, která dostala na trati epileptický záchvat. Těmi byli v první řadě pan Ondrej Koliba a pak také Luděk Procházka a Ondra Zlámal. Děkuji vám mnohokrát! Tečkou za tímto závodem byla tombola pro všechny účastníky Hradčanských vlnek a skvělý zpěvák Kuba Tichý. Tímto bychom také chtěli poděkovat našim sponzorům a podporovatelům, především obci Hradčany za poskytnuté zázemí závodu, obci Dřevohostice za možnost organizace závodu v jejich lese, společnosti MODIT s.r.o. a SUEZ Využití zdrojů za finanční podporu, prodejně Best4run z Přerova, INOV-8, RUNTO za materiální plnění a především všem dobrovolníkům, kteří si udělali čas a pomáhali nám po celý sobotní den. A co říci závěrem .... dle výrazů dětí a dle rozhovorů s účastníky hlavního závodu je vidět, že se jim Hradčanské vlnky velmi líbí a velká část je bere jako srdcovou záležitost. Takže trénujte a budeme se těšit na viděnou na příštím ročníku 12.října 2019! Foto z celého dne naleznete na adrese hradcany.rajce.idnes.cz