Úvod > Dění v obci > Akce archiv > Akce 2018 > Požár místní skládky

Požár místní skládky

3.5.2018

Ve čtvrtek 3.května se v dopoledních hodinách rozhořela zdejší skládka komunálního a nebezpečného odpadu a to dokonce již podruhé v krátkém čase. Dubnový požár však nebyl tolik rozsáhlý jako tento, při kterém byl vyhlášen druhý stupeň poplachu a na místo postupně dorazily čtyři jednotky profesionálních hasičů a devět dobrovolných. Požár zasáhl plochu o rozměrech 30x30 metrů a silný dým ohrožoval obyvatele dvou okolních obcí, jak uvedla krajská mluvčí hasičů. Kvalitu ovzduší monitoroval po celou dobu protiplynový automobil a o mimořádné události byli informováni starostové obcí a pracovníci životního prostředí. Hasiči zřídili tři odběrná místa v Pavlovicích, Dřevohosticích a Hradčanech a cisternami dováželi dálkově vodu na požářiště. Monitorovací auto, které kontrolovalo kvalitu ovzduší, nezaznamenalo překročené hodnoty. Na místě panovaly extrémní podmínky a horké počasí, což jednotky velmi vyčerpávalo. Navíc celý zásah musel být hasiči prováděn v dýchací technice, takže museli být častěji střídáni. Nakonec celou situaci bezchybně zvládli, za což jim patří velké poděkování!

prerov-skladka-hradcany_denik-630.jpg