Úvod > Dění v obci > Akce archiv > Akce 2017 > Zájezd do Moravského divadla Olomouc

Zájezd do Moravského divadla Olomouc

7.5.2017

Stalo se již tradicí, že každé jaro a podzim vyrážíme z Hradčan za kulturou do Moravského divadla v Olomouci a nejinak tomu bylo i první květnovou neděli. Letošní prodloužený víkend k tomu přímo vybízel a tak jsme si objednali vstupenky na představení o největším hrdinovi anglických dějin Robina Hooda. Opět jsme přizvali i divadelní příznivce z okolních obcí jako jsou Dolní Nětčice, Pavlovice, Bezuchov či Oprostovice. Plně obsazený autobus tak vyrazil již po 16.hodině směr Olomouc, aby měl každý možnost si tento večer užít se vším všudy, tedy dát si před návštěvou divadla v klidu večeři, zajít si na kávu nebo využít krásného počasí k procházce městem. Náladu nám nikterak nezkazilo ani to, že z důvodu nemoci v souboru činohry uvedli v tento večer hru Jméno. Jedná se bezesporu o nejlepší francouzskou komedii současnosti, která měla premiéru v Paříži v roce 2010 a od té doby byla s obrovským úspěchem uvedena už v šestnácti zemích světa. Dočkala se i filmového zpracování, přičemž tento stejnojmenný snímek získal v roce 2013 pět nominací na cenu César, což je francouzská obdoba Oscara. Děj této hry se odehrává v Paříži během večeře pěti úspěšných a intelektuálně založených přátel. Původně mělo jít o poklidný večer, ale vše se nečekaně zvrtne v okamžiku, kdy jeden z nich prohlásí, že se rozhodl dát svému synovi jméno Adolf. Překvapivá zápletka této vtipné, dojemné i chytré komedie vychází z předpokladu, že s příbuznými a s přáteli je to jako s knihami: mít je doma ještě neznamená mít je přečtené. Všichni jsme si toto představení užili a při zpáteční cestě si vyměňovali dojmy, u které vtipné hlášky jsme se toho večera nejvíce nasmáli. Díky změně programu máme také vyřešený výběr představení podzimního zájezdu, protože pokud to bude možné a bude v nabídce, pojedeme na činohru Robin Hood. Již teď jste všichni srdečně zváni!