Úvod > Dění v obci > Aktuality > Mezinárodní den dětí

Mezinárodní den dětí

1.6.2015

Obec Hradčany pořádá u příležitosti Mezinárodního dne dětí pro všechny místní děti, ale i jejich rodiče či prarodiče dne 16.června 2015 zájezd do firmy MARLENKA a do technického muzea TATRA Kopřivnice. Ve firmě Marlenka ve Frýdku-Místku se seznámíme s výrobou tohoto populárního a výtečného medového zázraku, ochutnáme všechny druhy výrobků, které tato firma nabízí včetně jejich vlastní kávy a rovněž si zde v podnikové prodejně můžete za výhodné ceny nakoupit nabízené produkty. Přímo v provozu pak uvidíte výrobní postup této původně arménské pochoutky z medu. V technickém muzeu TATRA v Kopřivnici se zase nachází nejucelenější sbírka věnovaná zdejší vozovce, později proslavené jako fenomenální automobilka TATRA. Kromě několika desítek osobních a nákladních vozů ze všech etap výroby jsou zde k vidění motory, podvozky, modely, designérské návrhy, trofeje ze sportovních klání apod.