Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Informace > Hlášení rozhlasu > Hlášení rozhlasu 18. 3. 2020

Hlášení rozhlasu 18. 3. 2020Vážení občané,

dovolte mi, abych Vás v souvislosti s pandemií koronaviru Covid-19 informovala o rozhodnutí Krajského úřadu Olomouckého kraje. Z rozhodnutí hejtmana olomouckého kraje se všem občanům nařizuje zákaz vstupu, pobytu a pohybu osob na území bez ochranných prostředků dýchacích cest (roušky, respirátory, šátky a obdobné tkaniny). Toto nařízení nabylo účinnost dnes ve 12.00 hodin. V případě nesplnění povinnosti stanovených tímto rozhodnutím lze uložit pokutu až do výše 20 000 Kč.

Obec nabízí občanům, kteří nemají roušky, že tyto si mohou vyzvednout v předsíňce prodejny potravin nebo zavolat na obec na telefon 581 791 260 nebo 777 508 649 a my Vám roušku dodáme domů. Zároveň s tímto nabízíme starším občanům zajištění nákupů. Zavolejte na jmenovaná telefonní čísla nebo vzkažte na obec po sousedech. 

Závěrem tohoto hlášení mi dovolte poděkovat všem, kteří nabízíte svou pomoc v této složité době, ať už je to darování a šití roušek, nebo nabídka zajištění nákupů pro starší občany. Všem moc děkuji, tato lidská solidarita je pro nás všechny dojemná. A ti z Vás, kteří potřebujete pomoc, neváhejte se telefonicky obrátit na obec a pokud to bude v našich silách pomůžeme.

 


Návštěvnost stránek

408640