Tříkrálová sbírka 2021

Datum konání: 13. 1. 2021 - 24. 1. 2021

Charita České republiky, pořadatel každoroční Tříkrálové sbírky, oznamuje veřejnosti, že do jejího průběhu zasáhla v roce 2021 pandemie nemoci covid-19 a v souvislosti s ní přijatá opatření. Vzhledem ke zhoršení situace a celostátnímu zpřísnění restrikcí, rozhodlo vedení Charity ČR, že po dobu trvání pátého stupně PES koledníci nevyjdou. V případě návratu do 4. stupně PES je většina charit připravena na koledování, vyjma Olomoucké arcidiecéze. Koleda ale zrušena není! Přesouvá se pouze do online prostředí, kde můžete přivítat virtuální koledníky. Zároveň byla pro letošní rok vyhlášena Kolednická výzva 2021. Ta spočívá v tom, že se můžete k online koledníkům připojit. Stačí si obléct kostýmy, nasadit koruny a natočit video s vaší domácí koledou. Můžete zazpívat, zahrát na nástroje, krále nakreslit, vyrobit maňásky nebo je třeba postavit z lega, a to vše nahrát na Facebook či Instagram. Charita ČR letos vše, co se sbírky týká, přesunula do virtuálního prostředí a z toho důvodu zřídila také na svých webových stránkách Online kasičku, kam můžete přispívat. Vzhledem k tomu, že někteří starší občané nejsou v internetovém prostředí tolik zběhlí, jsou zapečetěné pokladničky v naší obci umístěny na obecním úřadě a v prodejně potravin a do nich můžete přispívat hotovostí.

trikralovevel.jpg

Autor: I.Mik Publikováno 3. 1. 2021 23:53

Svoz komunálního odpadu

Datum konání: 4. 1. 2021

Tímto oznamujeme občanům, že první svoz komunálního odpadu provede firma Suez v letošním roce 2021 v pondělí 4.ledna. Další svozy budou následovat jako vždy každé dva týdny, tedy každý lichý týden.

popelnice.jpg

Autor: I.Mik Publikováno 3. 1. 2021 23:25