Štítky:

Vánoční dárky pro útulek

Datum konání: 8. 12. 2021

Útulek pro zatoulaná zvířata Přerov, jehož provozovatelem jsou Technické služby Přerov, se prostřednictvím sociálních sítí a Kabelové televize Přerov opět obrátil na hodné lidi, aby kočkám a pejskům darovali k Vánocům krmivo na následující rok. Loni jsme se do této akce zapojili poprvé a štědří občané obce Hradčany přispěli mnoha pytli granulí, plechovkami masa, pamlsky a dalšími potřebnými věcmi. Proto jsme se rozhodli zapojit se i do letošní výzvy. Jak uvedli zaměstnanci útulku, je v letošním roce znát, že lidé mají méně financí a tak ubylo i dárků a příspěvků pro zatoulané chlupáče. Kdo by chtěl opuštěným kočkám a pejskům přispět granulemi či masovými konzervami, může je po dobu následujících dvou týdnů (tedy do 21.12.) doručit na obecní úřad a zástupci obce pak vše do útulku odvezou. Pracovníci útulku letos uvádějí, že granulí mají zatím dost, ale pokud byste i tak chtěli nějaké koupit, tak nemáte kupovat marketingové krmivo, protože to jsou vyhozené peníze, neboť tyto granule neobsahují žádné živiny a jejich svěřenci je často ani nechtějí žrát nebo po nich zvrací (např.granulemi značky Whiskas už ani nekrmí). Nejlepší jsou granule, kapsičky a plechovky značky BRIT, CALIBRA apod. Výrobky těchto značek jsou vysoce kvalitní, mají vyšší obsah masa (až 45%) a právě přísun masa a minerálů je právě v nadcházejících chladných měsících pro zvířata velmi důležitý. Dále můžete darovat pamlsky na výcvik jako jsou obyčejné piškoty, sušené maso či vnitřnosti, kosti na kousání. Rovněž je vhodným dárkem antiparazitní šampón či obojek. V neposlední řadě by v tuto dobu pracovníci útulku přivítali také staré ručníky, deky nebo prostěradla, kterými vystýlají kotce. Narazíte-li tedy v průběhu vánočního úklidu ve skříni na nepotřebné ručníky či nevyužívaná prostěradla, určitě je přineste na obec, neboť ještě najdou své využití. Naprosto nedostatkovým zbožím je také letos stelivo pro kočky. V letošním roce prošlo branami přerovského útulku 83 psů a 77 koček a v současné době se zde nachází 16 psů a 19 koček. Všem lidem ochotným pomoci němým tvářím patří předem veliké DÍKY!

pece-o-tlapky.jpg

Autor: I.Mik Publikováno 7. 12. 2021 15:49

Prodej živých ryb

Datum konání: 3. 12. 2021

Rybářství Tovačov oznamuje, že bude v naší obci v pátek 3.prosince 2021 prodávat před obecním úřadem v době od 15.00 do 15.20 hodin živé ryby. Nabízí kapry 1.třídy za 109 Kč/kg, dále pak tolstolobiky za 55 Kč/kg, pstruhy za 179 Kč/kg a amury za 116 Kč/kg.

ryby.png

Autor: I.Mik Publikováno 1. 12. 2021 23:39

Krásný advent

Datum konání: 29. 11. 2021

Vážení spoluobčané, dovolte mi, abych Vám jménem svým a jménem zastupitelů obce Hradčany popřála klidný a pohodový předvánoční čas.

bílý.jpg

Autor: B.Mik Publikováno 28. 11. 2021 23:44

Svoz bioodpadu ukončen

Datum konání: 27. 11. 2021

Tímto připomínáme občanům, že dnem 15.listopadu 2021 byl ukončen svoz bioodpadu a rovněž byl ze zpevněné plochy u OÚ odvezen kontejner na listí. Budete-li mít doma ještě nějaký bioodpad, využijte, prosím, své vlastní kompostéry.

bio.jpg

Autor: I.Mik Publikováno 20. 11. 2021 8:53

Rozsvěcení vánočního stromu

Datum konání: 27. 11. 2021

Všichni občané jsou srdečně zváni na rozsvěcení vánočního stromu na návsi, které se uskuteční od 16.30 hodin v sobotu 27.listopadu 2021. Nebudou chybět bramboráky a svařák, hrát bude skupina Duo Angels.

xmas.jpg

Autor: I.Mik Publikováno 20. 11. 2021 8:34

Změna úředních hodin

Datum konání: 24. 11. 2021

Obec úřad Hradčany oznamuje občanům, že až do odvolání dochází na úřadě ke změně úředních hodin pro veřejnost. Ty budou každé pondělí a středu vždy v době od 15 do 17 hodin.

Hradčany_PR_znak[9][1][1].png

Autor: I.Mik Publikováno 20. 11. 2021 8:43

Brigáda

Datum konání: 20. 11. 2021

V sobotu 20.listopadu 2021 se od 9 hodin koná na návsi brigáda na stavbu betléma. Kdo je ochoten nám s přípravami na advent pomoci, je srdečně vítán.

betlem.png

Autor: I.Mik Publikováno 20. 11. 2021 8:38

Zákaz návštěv

Datum konání: 14. 11. 2021

Nemocnice AGEL Přerov tímto oznamuje, že vzhledem k závažné epidemiologické situaci je z rozhodnutí vedení společnosti od 28.října 2021 vyhlášen ZÁKAZ NÁVŠTĚV, a to rovněž v nemocnicích Prostějov a Šternberk. Pouze v případě závažného zdravotního stavu Vašeho blízkého nebo jeho zhoršení bude umožněna návštěva vždy pouze jedné osobě po předchozí telefonické domluvě s ošetřujícím lékařem, a to v době od 14 do 15.30 hodin. Návštěva bude umožněna po předložení dokladu o bezinfekčnosti a za předpokladu, že nemáte příznaky onemocnění COVID-19. Během samotné návštěvy je nutné dodržovat následující hygienická pravidla: před vstupem na oddělení kontaktujte personál a vyčkejte jeho příchodu, mějte nasazený respirátor po celou dobu návštěvy a při vstupu i odchodu si dezinfikujte ruce. Dále respektujte případná další doporučení zdravotnického personálu jednotlivých oddělení.

doctor.jpg

Autor: I.Mik Publikováno 30. 10. 2021 22:39

Kontejner na listí

Datum konání: 11. 11. 2021

V průběhu prvního listopadového týdne byl na plochu u obecního úřadu přistaven velký kontejner na listí. Budou-li hnědé nádoby na bio odpad plné, ponechejte si, prosím, listí zatím na své zahradě.

listy.png

Autor: I.Mik Publikováno 30. 10. 2021 21:25

ZÁKAZ volného pobíhání psů

Datum konání: 10. 11. 2021

DŮRAZNĚ upozorňuji majitele psů na dodržování obecní vyhlášky o volně pobíhajících psech. Množí se stížnosti o ničení parků jak rozhrabáváním kůry, tak znečisťování psími exkrementy. Na několika místech v obci máme sáčky, abychom udrželi v obci čistotu, tak prosím, abyste po svých domácích mazlíčcích uklízeli.

volné.jpg

Autor: B.Mik Publikováno 7. 11. 2021 17:19