Štítky:

Rybářské sportovní klání

Datum konání: 19. 6. 2021

Místní rybářský spolek pořádá v sobotu 19.června 2021 na hradčanské přehradě N1 rybářské sportovní klání. Zápis účastníků je od 5.30 do 5.55 hodin a v 6 hodin budou závody zahájeny. Těšit se můžete na bohaté občerstvení a tombolu.

rybar-ryba.gif

Autor: I.Mik Publikováno 18. 6. 2021 16:36

Úplná uzavírka silnice II/437 v obci Oprostovice

Datum konání: 18. 6. 2021 - 18. 7. 2021

Z důvodu stavebních prací na opravě vozovky dojde k úplné uzavírce silnice II/437 v obci Oprostovice, která by měla trvat do 18.července 2021. Tímto uzavřeným úsekem jsou vedeny linky č.920503 dopravce VOJTILA Trans s.r.o. a 920523 dopravce ARRIVA Morava a.s. Uvedeným úsekem nebude umožněn průjezd spojům zmíněných linek, které budou vedeny po obousměrné objízdné trase po zemědělské komunikaci v Bezuchově okolo ZD a dále po zemědělské komunikaci směr Oprostovice s napojením na II/437 a využitím autobusové točny před Oprostovicemi směr Čechův kříž. Co se týká linky 920503, budou spoje obousměrně vedeny ze zastávky Bezuchov, Rozhraní po místní komunikaci okolo ZD s napojením na II/437, kde obslouží náhradní zastávku Oprostovice, obchod v prostoru autobusové točny, otočí se a budou pokračovat dále ve svých trasách směr Radotín. Co se týká linky 920523 (pouze spoje do Oprostovic a zpět), budou tyto obousměrně vedeny ze zastávky Bezuchov, Rozhraní po místní komunikaci okolo ZD s napojením na II/437, kde se otočí a obslouží náhradní zastávku Oprostovice, obchod v prostoru autobusové točny, vyčkají odjezdu dle platného jízdního řádu a budou pokračovat zpět. Zastávka Bezuchov, Zábraní nebude obousměrně obsluhována bez náhrady. Zastávka Oprostovice, obchod nebude obousměrně obsluhována v původní poloze, ale bude přemístěna cca o 100 metrů do prostoru autobusové točny před Oprostovicemi k náhradnímu označníku. Zastávka Oprostovice, restaurace nebude obousměrně obsluhována bez náhrady. Ostatní zastávky budou obslouženy dle platných jízdních řádů. Na zmíněné linky budou vypracovány výlukové jízdní řády, ve kterých bude upřesněno vedení, časová poloha spojů a obsluha jednotlivých zastávek.

bus-dailybus.jpg

Autor: I.Mik Publikováno 18. 6. 2021 10:02

Brigáda v prodejně potravin

Datum konání: 17. 6. 2021

Zemědělské družstvo Soběchleby hledá do prodejny potravin v Hradčanech brigádnici na měsíc červenec. V případě zájmu kontaktujte buď přímo naši prodavačku paní Ševčíkovou nebo paní Martinu Zdráhalovou, telefon 602 680 371.

kosik-potraviny-1.jpg

Autor: I.Mik Publikováno 15. 5. 2021 15:14

Zájezd k Mezinárodnímu dni dětí

Datum konání: 16. 6. 2021

Obec Hradčany bude 22. června 2021 pořádat k červnovému Mezinárodnímu dni dětí zájezd na Dolní Moravu. Přihlásit se můžete v úřední dny na obecním úřadě.

deti.jpg

Autor: I.Mik Publikováno 6. 6. 2021 20:16

Jak správně třídit oleje

Datum konání: 15. 6. 2021

Vážení občané, již delší dobu je na zpevněné ploše u OÚ umístěn kontejner na oleje a tuky. Víte, že prakticky všechny potravinářské oleje a tuky používané v domácnosti lze recyklovat? Stačí je slít do obyčejné PET láhve a odnést právě do výše zmíněného černého kontejneru s oranžovým víkem. Je to snadné a navíc užitečné a pomáháte tím nejen předcházet ucpání odpadního potrubí, ale zároveň se podílíte na snižování emisí CO2. Jak na to? Do olejových popelnic můžete třídit všechny kuchyňské oleje a tuky - z konzerv, marinád, salátových zálivek, smažení, fritování, fondue, nakládané zeleniny či sýrů. Dále také máslo, sádlo či výpek z masa. To vše může ještě posloužit a přitom vám neucpat odpady. Použité oleje a tuky stačí doma pomocí trychtýře slít do jakékoliv PET láhve, kterou jste zvyklí třídit. Plnou a dobře uzavřenou láhev odneste do tohoto označeného kontejneru na oleje. Vyčištěný a recyklovaný olej se poté opět stává hodnotnou surovinou. Je-li olej zrecyklován, snižuje se potřeba pěstovat olejniny pro průmyslové účely, protože jeden olej je použit dvakrát. Dále tím zabraňujete ucpání potrubí u vás doma i ve veřejné kanalizační síti a v neposlední řadě tímto procesem dochází k úsporám CO2, jak již bylo výše zmíněno. Podrobné informace naleznete zde.

olej-wc-ne.png

Autor: B.Mik Publikováno 22. 5. 2021 16:58

Oznámení ZD Záhoří Soběchleby

Datum konání: 14. 6. 2021

Zemědělské družstvo Záhoří Soběchleby hledá pracovníka/pracovnici na pozici administrativa obchodního oddělení na pracovišti v Dolních Nětčicích. Nástup možný ihned. Zájemci se mohou hlásit na telefonním čísle 602 680 371 nebo na prodejnách zemědělského družstva.

stůl.jpg

Autor: I.Mik Publikováno 22. 5. 2021 15:46

Letní brigáda pro studenty

Datum konání: 13. 6. 2021

Obec Hradčany jako každý rok vyhlašuje letní brigádu pro studenty. Studenti starší 15 let se mohou přihlásit na obecním úřadě v úřední dny.

zamete.jpg

Autor: I.Mik Publikováno 6. 6. 2021 20:10

Hodové slavnosti spojené s výročím 11 let od vysvěcení kaple sv. Antonína Paduánského

Datum konání: 12. 6. 2021 - 13. 6. 2021

Publikováno 10. 6. 2021 16:04

Oznámení místní farnosti

Datum konání: 31. 5. 2021

Římskokatolická farnost Pavlovice u Přerova oznamuje svým farníkům, že na základě rozhodnutí Vlády České republiky o zlepšující se situaci v průběhu koronavirové pandemie lze povolit účast na bohoslužbách neomezeně. Je třeba dodržet nařízení o povinném zakrytí úst a dýchacích cest pomocí roušky nebo respirátoru a také rozestupy (výjimkou jsou členové jedné domácnosti či rodiny). Tato změna nabývá účinnosti 13.května 2021.

church.png

Autor: I.Mik Publikováno 15. 5. 2021 14:55

Úhrada poplatků na OÚ

Datum konání: 30. 5. 2021

Tímto oznamujeme občanům, že již nemusejí hradit místní poplatky bezhotovostně na účet obce a mohou je uhradit na obecním úřadě v hotovosti, a to v úřední dny (pondělí a středa).

Hradčany_PR_znak.png

Autor: I.Mik Publikováno 15. 5. 2021 15:08