Štítky:

Panenka krále Jiřího

Datum konání: 19. 3. 2020

Pod záštitou Evropského sboru solidarity pořádají v naší obci Martina Žákovská ml. a Olga Navrátilová akci "Panenka krále Jiřího" tentokrát pod taktovkou Jiřího Navrátila. Akce se uskuteční ve čtvrtek 19.března 2020 od 15.30 hodin v Centru společenského života. Jedná se o další ze série připravovaných vaření, jejichž cílem je předat znalosti tradičních receptur v Hradčanech. Na konci tohoto projektu budou recepty vydány formou ,,sbírky receptů z Hradčan". Staňte se tak součástí uchování současných znalostí do budoucnosti. Na akci jste všichni srdečně zváni.

panna.jpg

Autor: I.Mik Publikováno 12. 3. 2020 10:33

OBECNÍ ÚŘAD PRO VEŘEJNOST UZAVŘEN

Datum konání: 17. 3. 2020

Na základě vyhlášení karantény na území ČR jsou do pondělí 23.března 2020 (včetně) zrušeny na Obecním úřadě v Hradčanech úřední hodiny. V nutných případech je možné se dostavit, ale pouze po telefonické domluvě. Volat můžete buď na číslo 581 791 260 nebo na číslo starostky obce 777 508 649.

Hradčany_PR_znak.png

Autor: I.Mik Publikováno 16. 3. 2020 21:02

AKCE OBCE ZRUŠENY

Datum konání: 17. 3. 2020

Na základě vyhlášení karantény vládou ČR na území našeho státu jsou prozatím do odvolání zrušeny všechny obecní akce (jarní úklid apod.) a je uzavřena místní knihovna.

Autor: I.Mik Publikováno 16. 3. 2020 20:56

BOHOSLUŽBY ZRUŠENY

Datum konání: 17. 3. 2020

Na základě vyhlášení nouzového stavu vládou ČR oznamuje Páter Mgr.Zdeněk Mlčoch, farář farnosti Pavlovice u Přerova, Dřevohostice a Domaželice, že až do odvolání se NEBUDOU KONAT bohoslužby. Rovněž všem věřícím doporučuje, aby využili mše svaté přenášené televizí Noe.

Autor: I.Mik Publikováno 13. 3. 2020 10:07

AKCE KSH ZRUŠENY

Datum konání: 17. 3. 2020

Klubu seniorů Hradčany tímto oznamuje, že ruší všechny plánované hromadné akce do konce dubna 2020 tj. Výroční členskou schůzi, Slivkošt a Velikonoční výstavu (tyto akce budou v jiném termínu).

Autor: I.Mik Publikováno 13. 3. 2020 9:41

Sběr velkoobjemového odpadu

Datum konání: 16. 3. 2020

Vážení občané, vzhledem k tomu, že při sběru velkoobjemového odpadu byly kontejnery přistavené na obecní ploše v krátké době naplněny, nechali jsme je vyvézt a ještě jednou je přistavíme na stejné místo do 16.března. Prosím, abyste zde neodkládali například celé skříně, které jdou rozebrat. Rádi bychom, aby všichni občané měli prostor k odložení uklizených věcí.

kontejner.gif

Autor: I.Mik Publikováno 12. 3. 2020 9:38

XV.reprezentační ples Mikroregionu Záhoří-Helfštýn

Datum konání: 14. 3. 2020

Mikroregion Záhoří-Helfštýn, jehož součástí je i obec Hradčany, vás tímto srdečně zve na již XV.ročník reprezentačního plesu, který se uskuteční v sobotu 14.března 2020 od 20 hodin v kulturním domě v Pavlovicích u Přerova. Obec zakoupila pro naše občany vstupenky k jednomu stolu. Kdo máte o účast na tomto plese zájem, přihlaste se na obecním úřadě. Svoz na ples je zajištěn. Na akci vás srdečně zvou pořadatelé, je zajištěno občerstvení i velmi bohatá tombola.

dance.jpg

Autor: I.Mik Publikováno 28. 2. 2020 6:18

Omezení autobusové dopravy

Datum konání: 13. 3. 2020

V souvislosti s uzavřením škol přistoupil Olomoucký kraj k dočasnému omezení některých autobusových linek. Ty od pátku 13.března 2020 přejdou do režimu jarních prázdnin. Nebudou tedy vypravovány spoje, které obvykle sváží děti do škol a zpět. Jak uvedl Jan Zahradníček, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast dopravy, jde o dočasné opatření a jakmile mimořádná situace v souvislosti s koronavirem skončí, vše se vrátí do normálního režimu. Rovněž uvedl, že omezení se nyní dotknou pouze autobusových linek, jejichž objednavatelem je Olomoucký kraj. Hejtmanství tak chce zamezit plýtvání finančními prostředky na provoz spojů, které by jezdily prázdné. Vlakové dopravy se změny netýkají. Informace o aktuálních jízdních řádech najdou cestující na webu cestujok.cz nebo idsok.cz, případně si mohou zavolat na infolinku 588 88 77 88.

57997f0b-44af-443f-85f8-57ebeb31d76f.jfif

Autor: I.Mik Publikováno 13. 3. 2020 10:00

Dopis místního pana faráře

Datum konání: 12. 3. 2020

Drazí věřící, v souvislosti s šířícím se koronavirem způsobujícím onemocnění Covid-19 Vás tímto prosím, abyste byli zodpovědní a ohleduplní, chránili sebe, své blízké a všechny ve svém okolí. Proto doporučuji přijmout následující opatření. Z důvodu vládního nařízení o zákazu shromažďování více osob vydaného dne 10.března 2020 do odvolání, prosím o ohleduplnost všechny věřící, kteří navštěvují nedělní bohoslužby. Zvláště prosím ty, kteří již nechodí do zaměstnání (mající věk nad 70 let), aby spíše využili mše svaté ve všední den a v neděli byli účastni mše svaté přenášené televizí Noe anebo poslouchali rádio Proglas. Tak, aby se na nedělní bohoslužby dostali pracující. Nezapomínejme, že eucharistii nelze ničím nahradit a je lékem pro duši i tělo. Bohoslužby se budou konat v obvyklé časy jen s tím omezením, že počet přítomných věřících bude omezen počtem 100 osob. Pohřební mše svatá a následující obřady na hřbitově budou probíhat pouze v rodinném kruhu. Jako věřící máme velkou zodpovědnost modlit se za svět a být solí světa, a proto v nastalé situaci je třeba se modlit více než obvykle, zvláště za nemocné a ohrožené. Pevně věřím, že Duch Svatý nás povede v této situaci a s jeho pomocí předejdeme zbytečným komplikacím. S přáním Božího požehnání P.Mgr.Zdeněk Mlčoch, farář farnosti Domaželice, Dřevohostice a Pavlovice u Přerova.

ruce.png

Autor: P.Mgr.Zdeněk Mlčoch Publikováno 12. 3. 2020 11:03

Pošta informuje

Datum konání: 12. 3. 2020

Pošta Pavlovice u Přerova oznamuje občanům, že od 12.března 2020 bude platit až do odvolání změna otevírací doby. V pondělí bude otevřeno pouze od 14 do 17 hodin, v úterý až pátek bude pošta otevřena pouze od 8 do 11 hodin.

plzen_cz_ceska-posta-logo.jpg

Autor: I.Mik Publikováno 12. 3. 2020 9:51