Soutěž o Zlatou vařečku

Datum konání: 16. 7. 2016

Obec Skalička pořádá v sobotu 16.července tradiční soutěž o Zlatou vařečku ve vaření kotlíkového guláše a své želízko v ohni zde bude mít i naše obec, která posílá na toto klání tým výtečných a z předešlých ročníků osvědčených kuchařů. Začátek je v 10.45 hodin, kdy budou představeny všechny soutěžní týmy a od 11 hodin se začíná vařit. Slavnostní vyhlášení výsledků pak proběhne v 17 hodin. Během dne je připraven bohatý doprovodný program jako skákací hrad, bubliny, vozítka segway, rovněž je zajištěno občerstvení i hudba. Tak nezapomeňte přijet podpořit náš tým!

Autor: I.Mik Publikováno 12. 7. 2016 20:20

XI.setkání obcí mikroregionu Záhoří-Helfštýn

Datum konání: 16. 7. 2016

Mikroregion Záhoří-Helfštýn ve spolupráci s obcí Hlinsko si vás dovolují pozvat na XI.setkání obcí našeho mikroregionu, kam vysílá i naše obec soutěžní tým. Nezapomeňte tedy tuto sobotu 16.července přijet do Hlinska podpořit naše závodníky. Soutěžní klání proběhne na tamním hasičském cvičišti a bude rozděleno do dvou částí. Tou první je dopolední vaření na otevřeném ohni, letos na téma "bramborová fantazie". Odpoledne pak proběhnou soutěže v netradičních disciplínách. Zahájení bude v 9.30 hodin slavnostním nástupem všech zúčastněných obcí. Kolem poledne zhodnotí porota obsah všech kotlíků a ve 13 hodin začnou netradiční soutěže. Vyhlášení konečných výsledků proběhne v 17 hodin. Je zajištěno občerstvení, hudba i bohatý doprovodný program.

Autor: I.Mik Publikováno 12. 7. 2016 19:17

8.veřejné zasedání zastupitelstva obce

Datum konání: 14. 7. 2016

Ve čtvrtek 14.července 2016 se v 19 hodin koná veřejné zasedání zastupitelstva obce. Na programu je schválení prodeje stavebních parcel na Příčkách žadatelům na základě vyhlášeného záměru, informace ke stavbě kanalizace a domovním přípojkám, příprava stavebních parcel a informace k projektu optického kabelu.

Autor: I.Mik Publikováno 18. 4. 2016 5:32

Sportovní odpoledne

Datum konání: 9. 7. 2016

Stolně-tenisový klub Hradčany pořádá v sobotu 9. července 2016 na místním výletišti sportovně-zábavné prázdninové odpoledne pro děti a dospělé. Na programu budou soutěže, například závod koloběžek a tříkolek, soutěž na kolečkových bruslích, a další zábavné soutěže. Odrážedla, kola, koloběžky a skaty se vezměte s sebou. K nahlédnutí bude keramická dílnička, vystoupí skupina „BELFALAS“, pro děti proběhne odpolední dětská diskotéka a pro všechny je připraveno bohaté občerstvení. Pro dospělé bude diskotéka s hity 60-tých až 90-tých let. Začátek prázdninového odpoledne je v 15.00 hodin, vstup je zdarma. Všechny děti i dospělé na tuto akci zvou stolní tenisté.

Autor: I.Mik Publikováno 7. 7. 2016 23:02

Letní brigáda

Datum konání: 8. 7. 2016

Zastupitelstvo obce Hradčany vyhlašuje pro studenty letní brigádu na úpravu zeleně v obci. Zájemci se mohou přihlásit osobně na obecním úřadu, kde s nimi budou dohodnuty podmínky.

Autor: I.Mik Publikováno 7. 7. 2016 22:49

Prodej krmiva

Datum konání: 4. 7. 2016

Firma Krmiva Přerov s.r.o. oznamuje, že bude v naší obci před obecním úřadem prodávat v pondělí 4.července v době od 10 do 10.10 hodin kvalitní krmiva pro psy, kočky a hospodářská zvířata od české firmy Bocus a rovněž bude vykupovat králičí kůže za průměrnou cenu 70 Kč/kg. Prodej se bude takto uskutečňovat pravidelně každý měsíc ve stejný den a ve stejnou dobu.

Autor: I.Mik Publikováno 1. 7. 2016 18:39

Dámský fotbal

Datum konání: 2. 7. 2016

SK Hradčany 96 a FC Langsam pořádají v sobotu 2.července na fotbalovém hřišti v Hradčanech turnaj vdané x svobodné ženy. Začátek akce je v 17 hodin, samotný zápas začíná v 18 hodin. Je zajištěno bohaté občerstvení. Všichni jste srdečně zváni, přijďte podpořit místní ženy a dívky!

Autor: I.Mik Publikováno 23. 6. 2016 1:10

Členská schůze ZO ČZS

Datum konání: 29. 6. 2016

Ve středu 29.července se od 19 hodin koná v sále obecního úřadu členská schůze místního zahrádkářského spolku.

Autor: I.Mik Publikováno 28. 6. 2016 23:29

Zájezd ke Dni dětí

Datum konání: 28. 6. 2016

Pro všechny místní děti, ale i jejich rodiče či prarodiče pořádá obec Hradčany u příležitosti nedávného mezinárodního Dne dětí již tradiční poznávací zájezd. Během něj vás čeká hodinová prohlídka hradu Bouzov, kde kromě reprezentačních místností navštívíme navíc i obytné prostory a místnosti pro hosty. Poté se teple oblékneme, protože se na další hodinu ocitneme v podzemí, abychom se mohli pokochat krásami Javořičských jeskyní a projít téměř kilometr podzemních chodeb. Po obědě, který si buď povezete z domova nebo ochutnáte některou ze specialit ve vyhlášené restauraci U Coufalů na náměstí v Lošticích, zakončíme náš výlet za poznáním krás olomouckého kraje návštěvou muzea tvarůžků právě v městečku Loštice. Zájezd se uskuteční v úterý 28.června 2016. Odjezd bude z Hradčan v 7.30 hodin od autobusové zastávky, předpokládaný návrat bude kolem 17.30 hodin. Vstupy do hradu, jeskyní, muzea i bus hradí obec. Zájemci se mohou přihlásit v místní prodejně potravin. Poté obdrží všichni účastníci přesný časový harmonogram dne.

Autor: I.Mik Publikováno 13. 6. 2016 17:48

Prodej drůbeže

Datum konání: 28. 6. 2016

Drůbežárna Prace oznamuje, že bude v úterý 28.června od 10 hodin prodávat před obecním úřadem kuřice všech barev a chovné kohouty za cenu 170 Kč/ks, dále roční slepice za 80 Kč/ks, brojlerová kuřata, kuřata kalimero, káčata, housata, husokačeny, krůty, jatečné kachny o váze 3 až 4 kg za cenu 190 Kč/ks. Rovněž firma nabízí krmivo pro drůbež a králíky a vitaminové doplňky. Bude také vykupovat králičí kůže v ceně 5 Kč/ks.

Autor: I.Mik Publikováno 7. 6. 2016 18:30