Úvod > Dění v obci > Aktuality > Pavlovické dožínky 2022

Pavlovické dožínky 2022

13.8.2022

Obec Pavlovice u Přerova a Farma Čech Pavlovice u Přerova vás tímto srdečně zvou na dvoudenní akci ,,Pavlovické dožínky 2022" ve dnech 12. a 13.srpna 2022 v prostranství za vodárnou. Páteční program se jmenuje ,,Dětské dožínky 2022" a začíná v 15 hodin. Od 16 do 18 hodin se můžete těšit na tanečky a hrátky farmářky Katky, rovněž budou v 16 hodin zahájeny projížďky na poníkovi a na 18.hodinu budou pro děti připraveny zábavné disciplíny pod názvem ,,Radost dětem". Od 20 hodin je připraven večerní program pro rodiče a to kapela Tučeňáci. Po celý den bude zajištěno občerstvení, skákací hrad, je rovněž možné spát pod širákem a nebude chybět překvapení z nebe. Sobotní program bude následující. V době od 9 do 12 hodin se budou konat farmářské trhy, ve 13 hodin projde dožínkový průvod obcí (trasa průvodu: obecní úřad, kostel, kolem pálenice, po okružní ke hřbitovu kolem kulturního domu, Domov A.Skeneho, Prusínky, alejkou kolem školy k vodárně). V 15 hodin bude slavnostní zahájení dožínek, žehnání a předání dožínkových artefaktů a poté se můžete těšit na dožínkové odpoledne s dechovou hudbou Moravská Veselka a národopisným souborem Hanácký Prosének. V 17.30 hodin zahraje cimbálová muzika Primáš. Ve 20 hodin odstartuje dožínková veselice s kapelou Mr.Day. Po celou dobu bude zajištěno bohaté občerstvení jako točené pivo, točené limo, živáňská pečeně na grilu, toasty s kozím sýrem i bez, kozí bar, překvapení z kotlíku a kůzlečí výpečky. Parkování bude zřízeno přímo na místě a tato akce se koná za každého počasí.

klásky.jpg