Akce 2016

Štítky:

Vánoční turnaj ve stolním tenise

Datum konání: 27. 12. 2016

Prosinec je v naší obci každoročně ve znamení velkého množství akcí, ať už kulturních či sportovních. Ihned po svátcích, tedy v úterý 27.prosince, se v naší obci konaly hned dvě akce a to koncert v kapli a vánoční turnaj ve stolním tenise. Takže ti, kteří dali před poslechem vážné hudby přednost pohybu, se už od rána scházeli v místním centru společenského života, kde se nachází i herna stolního tenisu. Ta patřila v dopoledních hodinách těm menším, neboť zde probíhal turnaj dětí do 12 let a mládeže od 12 do 16 let. Odpoledne se pak konal  tradiční vánoční turnaj místních spolků, zastupitelů a rodinných týmů pro neregistrované hráče. Družstva mohla být 2 či 3 členná a kdo nevyhrál, mohl se ještě na závěr zúčastnit disciplíny "kolotoč" o láhev sektu. Soutěžilo se jako vždy o krásné ceny a pořadí vítězů bude zveřejněno v nejbližších Hradčanských rozhledech. Foto z akce naleznete na zahradkarihradcany.rajce.idnes.cz

Člověče, nezlob se!

Datum konání: 28. 12. 2016

Poslední prosincovou středu se v sále obecního úřadu konal již 9.ročník turnaje ve hře Člověče, nezlob se! o pohár starostky obce. Účast byla letos rekordní a v krátké chvíli byly zaplněny všechny herní stoly. V 1.kole se mezi sebou utkalo 24 hráčů, z nichž do dalšího kola postoupila polovina z nich. Poté se dále vyřazovalo, až zůstala pouze finálová čtyřka. Před závěrečnou napínavou bitvou se všichni hráči společně občerstvili a mohlo se hrát. Závěrečná hra byla napínavá až do konce a celkovou vítězkou se letos stala Peťa Skopalíková, jejíž jméno bude stejně jako jména vítězů předchozích ročníků vyryto na pohár. 2.místo obsadila Zdeňka Jurečková a na 3.místě se umístil jediný muž finále Pavel Zmeškal. Nejmladší finálová bojovnice Klárka Valentíková pak obsadila nepopulární 4.místo. Všichni hráči byli odměněni pěknými cenami. Foto z turnaje naleznete na hradcany.rajce.idnes.cz

Člobrdo (85).JPG

Výšlap na Kelčský Javorník

Datum konání: 30. 12. 2016

Turisté z Hradčan nezaháleli ani koncem roku a předposlední den se vydali na výšlap na Kelčský Javorník. Počasí bylo ryze zimní, mrzlo, všude bílo, ale taky krásně jasno, takže z rozhledny měli překrásný výhled do okolí a udělali spoustu hezkých fotek, o čemž se můžete přesvědčit na adrese zahradkarihradcany.rajce.idnes.cz

Silvestrovská vycházka

Datum konání: 31. 12. 2016

Poslední den v roce připravují dřevohostičtí u tamní obecní chaty setkání občanů všech obcí, na jejichž katastru se dřevohostický les nachází. K nim patří i naše obec a tak se i letos skupinka hradčanských občanů vydala podél přehrady směrem do Dřevohostic. Tam už bylo tou dobou několik desítek občanů z okolí a cíl byl jediný, společně se rozloučit se starým rokem, pohovořit s lidmi ze sousedních obcí a připít si na šťastný nový rok. Reportáž z této úspěšné akce vysílala i přerovská televize a kdo ji neviděl, může se na fotky z této akce podívat na zahradkarihradcany.rajce.idnes.cz