Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Dění v obci > Akce archiv > Akce 2016

Akce 2016


Štítky:Hradčanská sklinečka 2016

Datum konání: 9. 4. 2016

     Začátkem února se konal v naší obci 1.ročník slivkoštu, který uspořádali místní stolní tenisté pod názvem Hradčanská sklinečka 2016. Hned tento úvodní ročník se setkal u občanů s velkým zájmem a odborná porota tak degustovala na tři desítky vzorků. Soutěžilo se ve dvou kategoriích a to švestková slivovice a pak ta z ostatních druhů ovoce. Organizátoři tímto ještě jednou chválí všechny účastníky za to, že dodali výtečné vzorky a rovněž velmi děkují porotě, která při vší úctě byla pouze laická, ale i tak se zhostila svého úkolu výborně. Zasedlo v ní 8 porotců z Hradčan, 2 z Přerova a 3 ze Šišmy. Pro vítěze pak byly připraveny krásné diplomy a ceny. Pořadí vítězů je následující.

„HRADČANSKÁ SKLINEČKA 2016“

(kategorie – slivovice švestka / 19 vzorků)

 1. Vaculík Břetislav
 2. Mikulík Miroslav a Žákovský Josef (č.p.14)
 3. Jančík Jiří
 4. Kovaříková Anna, Jančík Jiří (druhý vzorek)
 5. Tomaník František ml.
 6. Pumprla František
 7. až 9. Herold Petr, Václavík Jaromír, Sigmund Lad.
 8. Žákovský Zdeněk

Další pořadí: Maceček Fr., Michálková Hana, Tomaník Fr.st., Barot Josef, Michálek Ladislav, Zapletal Vladimír, Valentík Jaroslav.

„HRADČANSKÁ SKLINEČKA 2016“

(kategorie – ostatní ovoce / 18 vzorků)

 1.      Michálková Hana (hruška) i v abs.pořadí
 2.      Horák Vítězslav (meruňka)
 3.     Maceček František (meruňka)
 4.     Jančík Stanislav (meruňka)
 5.     Tomaník František ml. (meruňka)
 6.     Januš Jiří (jablko)
 7.      Herold Petr (jablko)
 8.      Václavík Jaromír (třešeň)
 9.     Kadlčíková Yveta (ryngloty)
 10. Pumprla František (meruňka)

Další pořadí:   Mikulík Miroslav (ja),Matysík Jiří-STK (hr), Kubík David-STK(mal),Januš Jiří (me),Tomaník František st. (zahr. směs), Vaculík Břetislav (třeš), Barbořík Frant. (třeš), Zapletal Vladimír (ja).

Zapsali: Zdeněk Krutil, předseda hodnotící komise                        

Ladislav Sigmund, organizátor akce

 Aby jaro mohlo přijít

Datum konání: 16. 4. 2016

    Pod tímto názvem se v naší obci skrývá každoroční úklidová akce, která zde již má dlouhou tradici. Pořádá ji obec s Centrem pro rodinu RÁJ a cílem je uklidit všechna prostranství po zimním období. Letos byla účast velmi hojná a zapojily se všechny věkové kategorie. Ti nejmladší vysbírali všude odpadky, starší zametali komunikace a členové místních spolků posbírali po obci všechno bláto a kamení u cest. Na závěr si tak všichni zasloužili grilovanou klobásu, která se podávala na hřišti. Starostka obce tímto ještě jednou všem velmi děkuje za hojnou účast. Foto na hradcany.rajce.idnes.czPálení čarodějnic

Datum konání: 30. 4. 2016

   Poslední dubnový den je v naší obci neodmyslitelně spjatý s pálením čarodějnic. To se konalo i letos na hřišti, kde byla na úvod připravena pro ty nejmenší řada disciplín, za jejichž splnění je čekala sladká odměna a heliem nafouknutý balonek. Po společné promenádě si všechny čarodějnice zatančily kolem ohně a poté už jen sledovaly, jak plameny polykají jednu z nich. Nakonec si na tomto ohni opekly voňavé špekáčky a dlouho do noci se pak zejména ty starší vlnily v rytmu disco tance. Foto z akce na hradcany.rajce.idnes.cz
Návštěvnost stránek

413833