Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Dění v obci > Akce archiv > Akce 2016

Akce 2016


Štítky:Král PEXESA

Datum konání: 15. 10. 2016

    V sobotu 15.října uspořádala p.knihovnice pro všechny děti, které mají rády pexeso, v zasedací místnosti obecního úřadu turnaj v této oblíbené hře. Letos se konal již 9.ročník hradčanského Krále PEXESA. Sešlo se celkem 7 soutěžících a po lítých bojích se na příčce nejvyšší umístila Lucka Valentíková, stříbro připadlo Klárce Valentíkové a bronz putoval Nikolce Muchové. Všem výhercům gratulujeme!Hradčanské vlnky

Datum konání: 15. 10. 2016

Pod tímto názvem se skrývá označení běžeckého závodu, jehož 1. ročník se letos v říjnu uskutečnil v Hradčanech. Účast běžců byla vysoká a tak byla k hlavnímu závodu na 10 km přihlášena stovka běžců a na kratší trasy byly zapsány téměř tři desítky dětí. Všichni dospělí závodníci byli rozděleni do 8 kategorií, ti malí pak do 7 kategorií. Hlavní závod odstartoval v pravé poledne na návsi u kaple a cíl měl na místním výletišti. Běželo se především kolem obce, přes dřevohostický les, kolem přehrady atd. Nejlepší běžec zdolal tuto trasu za 40 minut. Vítězové všech kategorií byli na závěr odměněni poháry, diplomy a věcnými cenami.

Vlnky.JPGMasarykovy vatry

Datum konání: 22. 10. 2016

Sbor dobrovolných hasičů uspořádal v říjnu v Hradčanech tradiční Masarykovy vatry. Letos začínala tato akce již odpoledne na zdejším výletišti, kde byla připravena řada her a soutěžních disciplín pro děti. V podvečer pak prošel obcí lampionový průvod a po projevu starosty SDH byl před kapli umístěn věnec k uctění památky padlých. Závěrem se všichni přesunuli za doprovodu kapely Pozdní sběr na výtečné bramboráky a svařák!

Vatry.JPGZájezd do divadla

Datum konání: 31. 10. 2016

Již třetím rokem se v Hradčanech dodržuje pravidlo, že se na jaře a na podzim pořádá pro místní občany zájezd do Moravského divadla v Olomouci. Jinak tomu nebylo ani letos v poslední říjnový den. Doposud jsme v divadle shlédli několik operet a muzikál, tentokrát jsme však vyrazili poprvé na činohru. Hra Najdeme se na Ztracené sklízí velký úspěch již 3. sezónu a nezklamala ani nás. Všichni se po celé dvě hodiny báječně bavili a strávili zde příjemný večer. A to nejen občané Hradčan, ale tentokrát s námi také vyrazilo několik příznivců divadla z Dolních Nětčic, Soběchleb, Bezuchova či Pavlovic. Tak doufáme, že se s námi vydají za kulturou zase na jaře 2017. Budeme se těšit!  
Návštěvnost stránek

404519