Knihovna

V roce 2008 byla po 3 letech renovace opět otevřena knihovna v Hradčanech. Dočkala se krásných nových prostor v budově místního obecního úřadu.

V roce 2008 žádala knihovna o poskytnutí financí z programu VISK3, což je grant Ministerstva kultury na podporu poskytovatelů kulturních služeb. Za tyto finanční prostředky byl zakoupen nový počítač, dále knihovnický software Clavius REKS a naučné CD-ROMy.

Díky těmto financím mají uživatelé přístup na on line katalog naší knihovny, mohou si prostřednictvím internetu objednávat či rezervovat knihy, mají přehled o svém čtenářském kontu.V letošním roce byla  návštěvnost knihovny vysoká – celkem knihovnu navštívilo 962 lidí za celý rok. V knihovně je k dispozici kolem 1 500 titulů v stálém fondu, dále asi 250 knih z výměnných souborů Městské knihovny v Přerově. Půjčujeme i časopisy a to jak pro děti tak pro dospělé. Pro děti např. Mateřídouška, Kačer Donald, W.I.T.C.H, Čtyřlístek a další. Pro dospělé jsou přichystány časopisy Lidé a Země, Pes přítel člověka a spousta časopisů o kultuře bydlení.

Velmi oblíbené je i používání internetu, které naši čtenáři pravidelně využívají. Vyhledávají si různé zajímavosti do svých školních prací, komunikují se svými kamarády, hrají si online hry a poslouchají hudbu.  I nejmladší čtenáři se naučili počítač používat.

Zatím se nám nedaří do knihovny přitáhnout více dospělých čtenářů. O to se budeme snažit v dalším roce.

Přijďte se podívat, jistě si vyberete i Vy nějakou zajímavou knížku!knihovna

Otevřeno máme

pondělí    17.00 – 19.00

čtvrtek    17.00 – 19.30

Těšíme se na Vaši návštěvu!!!!

e-mail: knihovnahradcany@centrum.cz

výpůjční doba:

pondělí     17.00 - 19.00

čtvrtek      17.00 - 19.30

„Čtení je pro mysl, co je cvičení pro tělo.“

hradcany_knih_footer.png