Úvod > Dění v obci > Akce archiv > Akce 2017 > Zlatá vařečka

Zlatá vařečka

15.7.2017

Každoročně se vydává z naší obce tým kuchařů do spřátelené obce Skalička na klání o Zlatou vařečku ve vaření kotlíkového guláše, jenž se tam letos konalo již pošesté. Letos se na tamním výletišti sešlo 12 týmů z domova i ze zahraničí, neboť nechyběli zástupci slovenské obce Nemce u Bánské Bystrice. Mnozí kuchaři vsadili na hovězí maso, ale například tým mysliveckého sdružení Nihlov-Těšice, které hospodaří v honitbě Skalička, zariskoval divočákem. Vyplatilo se, protože si ze soutěže odnesl za druhé místo uzený balíček s vínem a nic si nedělal z poznámek ostatních, zda se náhodou nejedná o africký guláš (narážka na současný problém s divočáky nakaženými právě africkým morem). Tým z Hluzova, jenž skončil na třetím místě, zase vsadil na jehněčí maso. Jak uvedli, zatímco loni vařili ten sám guláš v osmilitrovém kotlíku a nestačil, zvolili pro letošek raději kotel o 7 litrů objemnější. A kdo že dosáhl na metu nejvyšší, vyhrál sud piva a na jehož guláš se stála dlouhá fronta? Byly to HRADČANY! Jak uvedl náš šéfkuchař Jarda Václavík, vařili klasický guláš z hovězí plece, kterému ale nesmí chybět ta správná koncovka v podobě dobrého šmaku a správné pikantnosti. Našim kuchařům Jardovi, Jirkovi Navrátilovi a Lubovi Kučovi tímto moc gratulujeme!

guláš.jpg