Úvod > Dění v obci > Akce archiv > Akce 2017 > Vítání občánků

Vítání občánků

18.6.2017

V neděli 18.června proběhlo v sále obecního úřadu vítání občánků, které se koná vždy jednou za 2 roky. Letos jsme do naší obce přivítali 9 dětí, z toho 6 kluků a 3 holčičky. Jen pro zajímavost, předloni bylo skóre obrácené a většinu vítaných dětí tvořila děvčata. Pozváni byli samozřejmě nejen noví občánci, ale i jejich rodiče a nejbližší příbuzní. Ti zaplnili sál dvě hodiny   po poledni, kdy celý ceremoniál začal. Na úvod si všichni přítomní vyslechli několik skladeb na housle v podání paní Svozilové a její dcery Anežky, o další kulturní program se poté postaraly děti z mateřské školy v Bezuchově pod vedením p.učitelky Caletkové. Po projevu p.starostky seznámila p.Sehnalová rodiče se slibem, který následně podepsali v naší pamětní knize, v němž se zavázali vytvořit svým dětem milující prostředí a vychovat z nich řádné občany našeho státu. Pak již přistupovali jednotlivě ke kolébce, v níž bylo každé dítě vyfoceno a rodiče mezitím převzali od obce dary v podobě zlatého přívěsku, plyšové hračky, pamětního listu a květiny. Vše závěrem stvrdili rodiče zápisem do obecní pamětní knihy. Památkou na tento den jim bude mimo jiné také CD se záznamem celého ceremoniálu, který obdrží každá zúčastněná rodina.

DSC_0258_2017-06-30_07_02_55.JPG